אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטנט עיצוב האייפון של אפל איבד את השיניים

פטנט עיצוב האייפון של אפל איבד את השיניים

בית דין בארה"ב קבע שלמרות שהחברה היא זו שחתומה על תצורת הסמארטפון המודרני, חברות שחיקו אותה לא גרמו לה הפסדים בפועל. התוצאה היא תקדים משפטי בעייתי לאפל וחדשות טובות לסמסונג - שתשלם לה פיצויים מופחתים

19.05.2015, 12:15 | הראל עילם
סאגת מלחמת הפטנטים בין אפל לסמסונג נמשכת: דמדומי האלים: למרות שהכריזו על שביתת נשק, חלק מהתביעות הקיימות עדיין נמצאות בהליכים משפטיים ונראה שבסיבוב האחרון ניצחה דווקא סמסונג. בית המשפט לערעורים האמריקאי בוושינגטון קיבל חלק מהטענות של היצרנית הקוריאנית והחליש משמעותית את התביעה של אפל.

קראו עוד בכלכליסט

הסיפור החל ב-2012, עת נקבע שסמסונג הפרה פטנטים של אפל ותפצה אותה ב-2.2 מיליארד דולר. הניצחון של אפל הלך והחמיץ, עם צמצום הקנס ל-930 מיליון דולר, ביטולי פטנטים ועוד. עתה קבע בית הדין כי אפל לא יכולה לטעון כי העיצוב של סמסונג "דילל" את כוח המותג שלה והחליש את מכירות האייפון. הדבר יכול להוריד עד 40% מסכום הקנס - שעשוי לעמוד על 548 מיליון דולר בלבד. 

מכשירי אפל וסמסונג שעמדו במרכז התביעה, צילום: בלומברג מכשירי אפל וסמסונג שעמדו במרכז התביעה | צילום: בלומברג מכשירי אפל וסמסונג שעמדו במרכז התביעה, צילום: בלומברג

עם זאת, בית המשפט השאיר על כנן את הטענות לפיהן סמסונג הפרה פטנטים הקשורים בין השאר לעיצוב של האייפון, ונראה כי זה יהיה הצעד המשפטי האחרון, לפני שסמסונג תאלץ לשלם את הקנס לאפל. מיכאל ריש, פרופסור למשפטים באוניברסיטת וילהנואה, אמר לסוכנות הידיעות בלומברג: "נראה שהסוף של התביעה הזאת קרוב מאוד".

אפל מצידה מיהרה להכריז על ניצחון: "זהו יום חשוב לכל מי שמעריך ומכבד עיצוב" כתבה בהודעה לעיתונות לאחר הפסיקה. סמסונג לא הוציאה תגובה מיידית, אבל אמרה במהלך הערעור כי לא יתכן שהיא תואלץ לשלם קנס כה גבוה על עיצוב מכשיר שהוא "מרובע, עם פינות עגולות ומסך מגע שטוח", וכינתה כל אחד מהפרמטרים האלו "בסיסיים לחלוטין".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות