אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מנסה לשכך הביקורת: "אמשיך לגבות את הרפורמה הקווית" צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו מנסה לשכך הביקורת: "אמשיך לגבות את הרפורמה הקווית"

בהודעה שפרסם באמצעות דוברות משרד התקשורת, מנסה ראש הממשלה לשכנע כי פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת אינם מעידים על ניסיונו לעכב את הרפורמה בשוק התקשורת הקווית ולסייע לבזק

19.05.2015, 14:20 | אופיר דור

ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה לשכך את הביקורת שהופנתה כלפיו בעקבות פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר ביום ראשון השבוע בשיחת טלפון. בעקבות זאת הודיע היום נתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, כי "רפורמת השוק הסיטונאי תמשיך לזכות לגיבוי מלא ולתמיכה חד משמעית שלי".

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שהוציא נתניהו באמצעות דוברות משרד התקשורת נכתב כי "בנימין נתניהו הוביל כראש ממשלה וכשר אוצר את הרפורמות הגדולות במשק הישראלי בשני העשורים האחרונים, והוא זה שפתח אותו לתחרות. כך גם בתחום התקשורת - נתניהו הוביל כראש ממשלה יחד עם שרי התקשורת: כחלון וארדן רפורמות מבניות שקידמו את התחרות בתחומי התקשורת הקווית, התקשורת הסלולארית, האינטרנט, השיחות הבינלאומיות, תשתיות התקשורת, רשות השידור ועוד".

בנימין נתניהו בנימין נתניהו בנימין נתניהו

על פי ההודעה, "ראש הממשלה מתכוון להמשיך במדיניות זו בנחישות רבה גם במסגרת תפקידו כשר התקשורת. ראש הממשלה תומך ברפורמת השוק הסיטונאי, שקודמה בממשלת נתניהו הקודמת, וימשיך להוביל את הגברת התחרות והוזלת המחירים של שיחות הטלפון הקווי וחבילות האינטרנט הביתי המוצעות לציבור. רפורמת השוק הסיטונאי – הפס הרחב, זכתה ותמשיך לזכות לגיבוי מלא ולתמיכה חד משמעית של ראש הממשלה, כחלק משורה ארוכה של מהלכים להורדת יוקר המחיה במדינת ישראל".

פיטוריו של ברגר שנעשו באופן חפוז ביום הראשון לעבודת הממשלה החדשה, העלו השאלה האם נתניהו מנסה לעצור את הרפורמה בשוק התקשורת הקווית (רפורמת השוק הסיטונאי), שאותה קידם ברגר בנחרצות בשנה האחרונה.

במסגרת הרפורמה מחויבת בזק להחכיר את התשתית שלה לספקי אינטרנט כך שהם יוכלו להציע חבילה משולבת של ספק ותשתית במחיר מוזל. בשלב השני שעדיין לא יצא אל הפועל בזק אמורה לאפשר לאותם ספקים גם גישה לרשת הטלפוניה הקווית. אחת מתיאוריות הקונספירציה היתה כי נתניהו סגר "דיל" עם שאול אלוביץ, בעל השליטה בקבוצת בזק, הכוללת גם את אתר וואלה, המרוויח הגדול מעיכוב הרפורמה. אלא שנתניהו מנסה להזים את התיאוריה הזאת כעת בהודעתו.

בעקבות פיטורי ברגר, שנחשב למנכ"ל מקצועי ומוערך, זינקו אתמול מניות בזק והחברות האחרות בשליטת אלוביץ, אינטרנט זהב ובי קומיוניקשינס. בשוק ההון העריכו כי ללא תלות באג'נדה של נתניהו, החלפת המנכ"ל יכולה לעקב חלק מהתהליכים כמו הכללת הטלפוניה ברפורמה, צעד שבזק מתנגדת אליו נחרצות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אין למדינה סמכות להורות על שינוי הרשת הקיימת של בזק , ולהורות על החלפת המתג בבזק.
בכירי משרד התקשורת שבו והכפישו את בזק בקמפיין תקשורתי והסיטו את הדיון מהמישור המקצועי למחוזות בלתי רלבנטיים. "קמפיין החורג מכל נורמה מקובלת לגבי עובדי ציבור, אשר שבו והכפישו את בזק בראיונות רבים מספור שכל תכליתם להסיט את הדיון בשוק הסיטונאי מהמישור המקצועי למחוזות בלתי רלוונטים. לאלה הצטרף שימוש אגרסיבי בסנקציות של משרד התקשורת כלפי בזק , ללא כל בסיס, שכל מטרתו להלך עליה אימים. משרד התקשורת השתמש בשיטות בעייתיות לחישוב התעריפים להחכרת התשתית של בזק. כמו גם כי "לא ניתן לספק שירותי טלפוניה סיטונאיים במתכונת שקבע משרד התקשורת על גבי הרשת הקיימת של בזק, ולמשרד התקשורת אין סמכות להורות על שינוי הרשת הקיימת של בזק , ובוודאי אין למשרד התקשורת כל סמכות להורות על החלפת המתג של בזק. שורה תחתונה - אין למדינה סמכות על פי החוק להורות על שינוי הרשת הקיימת של בזק , ולהורות על החלפת המתג בבזק.
משפטן  |  27.05.15