אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ערוץ 10: בלווטניק נסוג, שילוח בוחן שינוי העסקה צילום: אלדד רפאלי

עסקת ערוץ 10: בלווטניק נסוג, שילוח בוחן שינוי העסקה

בשל "חובותיו הרבים וחוסר ודאות רגולטורי", קבוצת RGE הודיעה שלא תרכוש את ערוץ 10. גם אילן שילוח בוחן שוב את השקעתו בערוץ

19.05.2015, 14:23 | אופיר דור

קבוצת RGE של לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי הודיעה אתמול (ג') באופן רשמי כי אינה מתכוונת לרכוש את ערוץ 10, לאחר שדירקטוריון החברה לא אישר את העסקה. הקבוצה, המחזיקה בין השאר בערוץ הספורט וערוץ הילדים, ניהלה בשבועות האחרונים מגעים מתקדמים מאוד לרכישת הערוץ תמורת 190 מיליון שקל, והיה נראה כי היא קרובה לחתימה.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שפרסמה החברה ציין מנכ"ל הקבוצה מודי פרידמן כי "למרות רצוננו הכן לרכוש את ערוץ 10 - שעבר תהליך של התייעלות והציג שיפור עסקי מדהים הודות לעובדיו המסורים ולהנהלתו - חובות העבר הכבדים, חובות רגולטוריים חדשים שצצים וחוסר ודאות רגולטורי מדאיגים את מועצת המנהלים. בצער אנו נאלצים לדחות את העסקה, ולקוות שיימצא לערוץ המשקיע שיאפשר לו לעשות את עבודתו החשובה".

מימין: בלווטניק וורשבסקי. אין עסקה, צילום: אלדד רפאלי מימין: בלווטניק וורשבסקי. אין עסקה | צילום: אלדד רפאלי מימין: בלווטניק וורשבסקי. אין עסקה, צילום: אלדד רפאלי

אחד הגורמים שהשפיעו על החלטת RGE לצאת מהעסקה היה החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לחתום ביום חמישי האחרון על דרישת תשלום של 16.8 מיליון שקל עבור הארכות הזיכיון שקיבל ערוץ 10 בשלוש השנים האחרונות. דרישת התשלום חושבה עוד בדצמבר האחרון על ידי מנכ"ל הרשות השנייה דאז שי באב"ד, אך נתניהו אישר אותה רק ביומו האחרון על כיסא שר האוצר. אנשי אגף תקציבים המליצו על הפחתת התשלום ל־5 מיליון שקל בלבד. בכל מקרה דרישת התשלום נתונה עוד לאישור בוועדה משותפת של ועדות החינוך והתקשורת בכנסת, אלא שככל הנראה ההחלטה של קבוצת RGE נבעה גם מחילוקי דעות לגבי העסקה בין השותפים.

גם איש העסקים אילן שילוח בוחן את השקעתו בערוץ לאור החלטת נתניהו ולאור החשש כי ראש הממשלה מתכוון לקדם פיצול מוקדם של ערוץ 2 ומתן רישיון לערוצי חדשות ל־HOT ו־yes. שילוח עשוי לבקש לפתוח את העסקה עם מימן ולהכניס בה שינויים.השאלה המרכזית כעת היא אם בעלי המניות בערוץ יוסי מימן וארנון מילצ'ן יסכימו לממש את העסקה שעליה חתם מימן מול איש העסקים אילן שילוח.בניגוד לעסקת RGE, שהבטיחה למימן ומילצ'ן תשלום עבור המניות ועל עלייה ברווחי הערוץ בעתיד, שילוח מתכוון לכסות רק את חובות ערוץ 10 המוערכים ב־100 מיליון שקל. כך או כך החלטתם של מימן ומילצ'ן צריכה להתקבל מהר, מכיוון שעד 31 במאי צריך הערוץ להציג משקיע חדש, ולהגיש לרשות השנייה שורה של התחייבויות פיננסיות שעליו לעמוד בהם לקבלת רישיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מבן גוריון עד ביבי
אתמול שודר בטלוויזיה הסרט "1984" של אורוול - דיקטטורה עד משטרת המחשבות. ביבי מארגן לנו מהדורה חדשה של 2015 בדמות סגירת ערוץ 10. וכל חבר מרעיו שותקים, אולי הם יזכו בעוד חצי כיסא בממשלה. טמבלים, בסוף הוא יגיע גם אליכם, אם תהיו רק בטיפטיפל'ה יותר מדי פופולריים. פעם עוד יעשו מחקר איך אדם מסוגו של ביבי מצליח להיות 4 פעמים ראש ממשלה . ממש, 4 פעמים !!! הוא, כל הכבוד לו, עושה מה שרוצה ומצליח, אנחנו הנמושות. ראו מה קרה לנו, ראו מה עברנו ב-67 שנה - מבן גוריון עד ביבי. תחי מירי רגב (כפיים!) וגם איילת שקד (בית המשפט!).
פיני , מרכז  |  20.05.15
לכל התגובות