אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרכבת הקלה בת"א: סולל בונה ו-China Railway יחפרו מנהרות ב-2.9 מיליארד שקל

הרכבת הקלה בת"א: סולל בונה ו-China Railway יחפרו מנהרות ב-2.9 מיליארד שקל

החברות זכו במכרז לכריית שתי מנהרות מקבילות ובניית שש תחנות רכבת תחתית. תחילת העבודות מתוכננות להתחיל באוגוסט הקרוב למשך 4.5 שנים

19.05.2015, 16:37 | ליאור גוטמן

חברת סולל בונה מקבוצת אריסון, יחד עם China Railway Tunnel Group, זכו במכרז לכריית מנהרות במקטע המערבי של הרכבת הקלה בתל אביב.

המקטע המערבי כולל שתי מנהרות מקבילות באורך כ-5 ק"מ כל אחת (סה"כ 10 ק"מ) ובניית שש תחנות רכבת תחתית (אלנבי, שדרות יהודית, שאול המלך, ארלוזורוב, אבא הילל וביאליק). בנוסף, תכולת העבודה תכלול גם שיקום הרחובות והחזרת המצב לקדמותו במקטע העילי . תחילת העבודות מתוכננות לאוגוסט הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

בחברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), שמפקחת על הפרויקט, טוענים שבמכרז התמודדו שלוש קבוצות בעלות ניסיון בינלאומי - פרט לסולל בונה ו-China Railway התמודדו גם שפיר הנדסה (יחד עם חברת Ghella (האיטלקית ) ודניה סיבוס (יחד עם VINCI הצרפתית). זמן הבנייה נאמד ב-4 וחצי שנים ובעלות של כ-2.9 מיליארד שקל. המכרז למקטע המזרחי יושלם רק בספטמבר 2015 וזאת לאחר שההגשות הכספיות אליו מתוכננות ליוני הקרוב.

החפירות של הרכבת הקלה בתל אביב, צילום: ישראל סאן החפירות של הרכבת הקלה בתל אביב | צילום: ישראל סאן החפירות של הרכבת הקלה בתל אביב, צילום: ישראל סאן

"מערכת הסעת ההמונים במטרופולין תל אביב היא הפרויקט החשוב והמורכב ביותר בישראל כיום. כפי שהובטח, פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב נמשך כסדרו. זכיית הקבלן היום היא צעד חשוב בהוצאתו לדרך של הפרוייקט", אמר שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ.

מנכ"ל נת"ע, יהודה בר-און, הוסיף שמדובר באחד ממכרזי התשתיות המורכבים ביותר הכוללים דרישות סביבתיות מחמירות אשר נועדו להקל משמעותית על בעלי העסקים והתושבים במהלך ביצוע העבודות.

לדברי בר און, בנת"ע החלו להיערך להסדרי התנועה החדשים שיחולו עם תחילת העבודות בתחנת קרליבך. ההערכות כוללות שינויים בהסדרי התנועה לאורך רחוב המסגר (הזזת איי תנועה, הוספת רמזורים, ביטול פניות, הוספה והחלפה של תחנות אוטובוס). עם תחילת ביצוע העבודות תחסם תנועת כלי הרכב הבאים מבגין מכיוון צפון אל רחוב המסגר ותינתן העדפה לתחבורה הציבורית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות