אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל אובדן נתח שוק - ברימאג סופגת הורדת דירוג

בגלל אובדן נתח שוק - ברימאג סופגת הורדת דירוג

מידרוג הורידה היום את דירוג החברה ל-Baa1 מרמת דירוג של A3. הסיבה עיקרית: הימנעות ממלחמות מחיר שפגעו בנתח השוק

19.05.2015, 18:56 | גיל קליאן

מידרוג הורידה היום (ג') את הדירוג של אג"ח ברימאג דיגיטלל-Baa1 מרמת דירוג של A3. הנימוק העיקרי של כלכלני מידרוג היה הידרדרות במצבה של ברימאג בשוק, עקב החלטה שלא להיכנס למלחמות מחיר. החלטה זו גוררת ירידה בהכנסות החברה שבשליטת שאול זילברשטיין, וכן אובדן נתחי שוק למתחרים.

קראו עוד בכלכליסט

כלכלני מידרוג כתבו כי "הורדת הדירוג נובעת מהערכתנו לשחיקה במעמדה העסקי של ברימאג בענף מוצרי החשמל, כפי שמתבטאת בירידה בנתחי השוק ובהכנסות, שבחלקה הינה תוצר של מדיניות החברה שלא להיגרר להורדות מחירים שאפיינו את השוק בשנה האחרונה, אולם מעידה על עלייה ברמת הסיכון העסקי בחברה ובענף. אנו מעריכים כי השחיקה בנתחי השוק של החברה תיבלם במידה מסוימת, והיא עשויה להציג צמיחה במגזר הליבה, אולם זאת בסביבה עסקית מאתגרת. אנו מעריכים שיפור ברווח התפעולי במהלך שנת 2015 נוכח הצפי לגידול המכירות, שינוי תמהיל וצעדי התייעלות שהחברה החלה בביצועם. יחד עם זאת, איננו מעריכים חזרה לטווח רווחיות חזקה בטווח הקצר, בעיקר כתוצאה מלחצי התחרות בשוק וכן השפעות מכבידות של הפעילות בתחום השירות והמערכות המסחריות".

עוד הוסיפו במידרוג כי "ענף הסחר במוצרי חשמל מאופיין בתחרות חריפה, חסמי כניסה נמוכים וגידול בשטחי המסחר. להערכתנו התחרות התגברה במהלך 2014, עקב המשך התחזקות הרשתות על חשבון החנויות הפרטיות, לרבות מגמה של התאגדות חנויות פרטיות, מגמות שמתבטאות בשחיקה מתמשכת במחירי המותגים הפרטיים וגם על רקע סיום מכרזי גריטה מהותיים בשנים 2013-2012, אשר הביאו להקטנת הצריכה".

לברימאג סדרת אג"ח אחת בהיקף של 40.9 מיליון שקל. ברימאג אמורה לשלם 50% מהקרן עוד חודשיים, ולסיים את פרעון הסדרה בתחילת יולי 2016. האג"ח היא אג"ח שקלית, והיא נסחרת בתשואה לפדיון של 1.6%.

שאול זילברשטיין, צילום: אסף לב שאול זילברשטיין | צילום: אסף לב שאול זילברשטיין, צילום: אסף לב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות