אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אפל ביקר בבייג'ינג כדי לגרום לסינים לשלם

מנכ"ל אפל ביקר בבייג'ינג כדי לגרום לסינים לשלם

טים קוק נפגש עם חברות הייטק, בנקים ובכירים בממשל הסיני על מנת לקדם את ההשקה המקומית של שירות התשלומים אפל פיי במדינה הקומוניסטית

20.05.2015, 12:08 | עומר כביר

אפל מעלה הילוך בסין, ומתוכננת להשקת שירות התשלומים שלה גם במדינה הקומוניסטית. מנכ"ל החברה, טים קוק, ביקר בשבוע שעבר במדינה על מנת לקדם את הפעלת השירות בצורה מקומית.

קראו עוד בכלכליסט

קוק, וסמנכ"ל שירותי הרשת אדי קיו, נפגשו בין השאר עם שותפות מקומיות וביקרו במטה החברה בבייג'ינג'. קוק עצמו אישר את הדברים בפגישה עם עובדי החברה במדינה. “אני חושב שעשינו התקדמות אמיתית בנושא", הוא אמר לעובדים. תמלול השיחה דלף לאתר 9to5mac, שפרסם אותו במלואו. “מעורבים בכך אנשים שונים ובנקים שונים. אני מקווה שההשקה תתבצע בקרוב". קוק הוסיף הוסיף שהשירות צפוי לפעול באופן דומה לפעילותו בארה"ב.

טים קוק, מנכ"ל אפל, בביקורו במפעלי החברה בסין ב-2012, צילום: בלומברג טים קוק, מנכ"ל אפל, בביקורו במפעלי החברה בסין ב-2012 | צילום: בלומברג טים קוק, מנכ"ל אפל, בביקורו במפעלי החברה בסין ב-2012, צילום: בלומברג

כבר בנובמבר שעבר, זמן קצר לאחר השקת השירות בארה"ב, דווח על מאמציה של אפל להכניס את אפל פיי לסין. חודש לפני כן, באוקטובר 2014, דווחים נפרדים טענו כי בכירים באפל נפגשו עם נציגי חברת עליבאבא, המקושרת לעליפיי, שירות התשלומים הפופולרי בסין. ג'ק מא, יו"ר עליבאבא, וקוק התבטאו בצורה פומבית כי שתי החברות ישמחו לשתף פעולה בנושא התשלומים.

מזנקים בסין

אפל דיווחה בתוצאות הרבעוניות האחרונות שלה על צמיחה עצומה בגובה של 71% בהכנסותיה מסין. כבר מזה מספר שנים המדינה נמצאת בדרכה להפוך לאזור הפעילות החשוב של אפל, שמניב לה את ההכנסות הגבוהות ביותר. אין זה מפתיע, לכן, שהחברה מרכזת מאמצים רבים על מנת להכניס למדינה כמה שיותר מוצרים ושירותים מתוצרתה.

בשיחה עם העובדים קוק התייחס גם לאפשרות שסין תעקוף את ארה"ב כשוק המכניס ביותר של אפל. “זה מאוד קשה לחזות מתי זה יקרה בדיוק, אבל אם נעשה את העבודה שלנו כמו שצריך, זה יקרה", הוא אמר. מנכ"ל אפל הוסיף שכבר היום החברה מוכרת בסין יותר אייפונים ואייפדים מאשר בארה"ב, כאשר רק מכירות המקים והמכירות בחנות אייטיונז משאירים את ארצות הברית כשוק המכניס ביותר עבור אפל.

בנוגע לשעון החכם אפל ווטש, קוק לא מסר נתונים חדשים על היקף מכירותיו או מצבו בסין, ואמר רק שהוא מרוצה מהמכירות: "לא יכול להיות טוב יותר. אנחנו עובדים מאוד קשה כדי לייצר מכשירים נוספים:. הוא הוסיף שהחל מיוני ניתן יהיה גם לרכוש את הסמארטווטש בחנויות אפל, ולא רק בהזמנה מראש דרך האתר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות