אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנכ"ל והקונספירציה: השב"כ יצטרך לאשר את מינוי שלמה פילבר

נחשף בכלכליסט

המנכ"ל והקונספירציה: השב"כ יצטרך לאשר את מינוי שלמה פילבר

כפי שנחשף ב"כלכליסט" מועמדו של רה"מ למנכ"ל משרד התקשורת כתב בעבר מאמר שבו טען כי רצח רבין היה תאונת עבודה של השב"כ. בלשכת נתניהו סירבו לומר אם הוא מתכוון לסגת מהמינוי

21.05.2015, 07:01 | אורי תובל

שלמה פילבר, מועמדו של רה”מ בנימין נתניהו לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת, יצטרך לקבל את אישור השב”כ למינוי. כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", כחודש ימים לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין, כתב פילבר מאמר בכתב העת נקודה שבו תפקוד השב”כ וטען כי הוא זה שעומד במעשה או במחדל מאחורי רצח רבין. פילבר טען כי מאחורי הרצח עומדת מזימה של בכירים בממסד הישראלי ובחוגי הביטחון.

קראו עוד בכלכליסט

פילבר היה אחת הדמויות הבולטות בתיאורית הקונספירציה שזכתה אז לכינוי "סרק סרק", ולפיה הרצח היה בעצם תאונת עבודה של השב"כ. פילבר כתב באותו המאמר: "התיאוריה מניחה שהשב"כ ידע הכל מראש: מי המתנקש, מתי תהיה ההתנקשות, ואיפה תהיה. התוכנית היתה לשתול באקדחו, ללא ידיעתו, כדורי סרק, ולהניח לו להגיע ממש עד לביצוע, לפתוח באש, ואז להיתפס על חם". פילבר טען בתגובה ל”כלכליסט” כי אמנם חתם על המאמר, אך לא כתב אותו בעצמו וכי בכל מקרה לא היה חותם עליו היום וכי אינו מאמין בתיאורית הקונספירציה.

פילבר כיהן בעבר כראש לשכת נתניהו בקדנציה הראשונה שלו, בהמשך כסגן וכיו"ר מועצת ישע, כמזכיר דירקטוריון רכבת ישראל ובבחירות האחרונות כראש מטה הבחירות של הליכוד. בימים האחרונים, לאחר שנתניהו פיטר את מנכ"ל המשרד הנוכחי אבי ברגר, התברר כי בכוונתו למנות את פילבר לתפקיד. בלשכת נתניהו סירבו להתייחס אתמול למאמר שכתב פילבר, סירבו לומר אם נתניהו היה מודע לקיומו והאם בכוונתו לסגת מהמינוי בעקבות האמירות הקשות שהופיעו באותו המאמר. במקביל, הודיע נתניהו אתמול על מינוי זמני של מנכ"ל למשרד התקשורת (ראו מסגרת).

כל אדם שיבקש נתניהו למנות כמנכ"ל משרד התקשורת יצטרך לקבל את אישור השב"כ ורק לאחר שיאושר לו סיווג ביטחוני מתאים הוא יכול להיכנס לתפקידו. האישור נדרש כיוון שהמנכ"ל חשוף למידע רגיש ומסווג מאוד כמו מיקום של מתקני תקשורת ונתונים ביחס לשימוש של כוחות הביטחון בתדרים.

במערכת הפוליטית טענו אתמול כי מינויו של פילבר על הרקע הזה אינו ראוי. לדברי ח"כ חיליק בר, מזכ"ל מפלגת העבודה, "המאמר שנכתב ע"י פילבר הוא מאמר מופרך ושקרי שמבזה אותו ואותנו כחברה וכמדינה”.

ח"כ איתן כבל פנה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה וביקש לבדוק את המינוי. לדבריו: " מי שהחזיק בדעות נוראיות שכאלה אינו ראוי לקבל תפקיד כל כך בכיר בשירות הציבורי”. ח”כ כבל אמר כי “במידה והעניין לא ייבדק לאלתר, לא מן הנמנע שאיאלץ לפנות לבג”ץ. אין לי ספק שהיועץ יאמר דברו ויאסור על המינוי ההזוי הזה”.

שלמה פילבר שלמה פילבר שלמה פילבר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות