אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיטה של רונאל פישר וערן מלכה לשימור לקוחות: מכתבים פיקטיביים צילום: אורן פדידה, גיל יוחנן

השיטה של רונאל פישר וערן מלכה לשימור לקוחות: מכתבים פיקטיביים

בניסיון למנוע מלקוח של פישר לוותר על שירותיו המשפטיים, הנפיק קצין המשטרה ערן מלכה לרונאל פישר מכתב ובו ביקש להימנע מפנייה למשטרה שלא באמצעותו כיוון שהלקוח "משוחח בחוסר זהירות" אודות חקירה סמויה של עיריית ראשל"צ

20.05.2015, 20:55 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, המואשם בשיבוש חקירות רגישות תמורת שוחד, שלח בספטמבר 2012 מכתב לעו"ד רונאל פישר שבו טען שלקוח שלו עשוי לשבש חקירה סמויה שבה היה המתלונן. מלכה שימש אז ראש זרוע מקרקעין ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ), ולפי החשד פעל למנוע מלקוחו של פישר לעזוב אותו.

לצפייה במכתב לחצו כאן

"לאחרונה הגיע לידנו מידע שמרשך משוחח בחוסר זהירות אודות החקירה וחומריה כפי שהתקבלו ביחידתנו", כתב מלכה לפישר. "דברים העוברים מפה לאוזן ועשויים להגיע לאוזניים 'לא רצויות'. אתה ודאי יודע איזה נזק עשוי להיגרם מכך". הלקוח היה יהושע לובינסקי.

קראו עוד בכלכליסט

ההתנהלות של מלכה ופישר מול לובינסקי היא אחת מ־12 הפרשות שבכתב האישום שהוגש נגד השניים ושבעקבותיה הם נאשמים במרמה, בהפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. לפי כתב האישום, פישר ייצג את לובינסקי מפברואר 2012 בתלונה שהגיש בשם האגודה החקלאית ראשון לציון בחשד לעבירות על טוהר המידות בעיריית ראשון לציון. במהלך הפגישות התרברב בפניו פישר שביאל"כ רוחשים לו כבוד מיוחד, ואף הקצו מיליוני שקלים לטיפול בחקירה. "בשלב מסוים", נטען בכתב האישום, "איבד לובינסקי אמון בפישר וביקש לפטרו. מלכה, שהיה אמון בתוקף תפקידו על חקירת תלונת לובינסקי, ושחתר להמשך יחסי לקוח בין פישר ללובינסקי, הביע בפניו אי שביעות רצון מכוונתו לפטר את פישר ואף הבהיר לו שהדבר עלול לפגוע בחקירה".

רונאל פישר, צילום: אוהד צויגנברג רונאל פישר | צילום: אוהד צויגנברג רונאל פישר, צילום: אוהד צויגנברג

במכתב ששלח מלכה לפישר הוא ביקש ממנו להודיע ללובינסקי שלא יפנה ליחידתו לקבלת מידע על החקירה שלא באמצעותו. "נבקש להימנע מפניה אלינו לקבל מידע שלא באמצעותך", כתב מלכה. לפי החשד, המטרה היתה להפעיל לחץ על לובינסקי שלא לפטר את פישר. ארבעה ימים לאחר שליחת המכתב נפגשו השלושה במסעדת אסא בלטרון. "מלכה יזם את הפגישה במטרה לשכנע את לובינסקי להמשיך את העסקתו של פישר בשל יחסי החברות בינו לבין פישר", נטען בכתב האישום. "במהלך הפגישה הסביר מלכה בכזב ללובינסקי את החשיבות של פישר בתיק החקירה, תוך שהדגיש שיש משימות שאין ביכולתה של המשטרה לבצע בלא להסתייע בו. "לובינסקי הציע להעמיד לרשות המשטרה עו"ד אחר", נטען בכתב האישום. "מלכה הבהיר בכזב ללובינסקי שרק פישר מקובל עליו ועל המשטרה.

עורכי הדין עופר ברטל ודב גלעד כהן המייצגים את מלכה ביקשו לא להתייחס לחומרי חקירה גולמיים שטרם נבחנו על ידי בית המשפט. עורכי הדין רון שפירא וקרן שפירא המייצגים את פישר ביקשו לא להתייחס לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות