אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות רוכשת מנייס את חטיבת המודיעין ב-157.9 מיליון דולר צילום: ישראל סאן

אלביט מערכות רוכשת מנייס את חטיבת המודיעין ב-157.9 מיליון דולר

הפעילות העסקית תמוזג לסייברביט, חברה בת של אלביט מערכות. כ-118 מיליון דולר ישולמו במועד השלמת העסקה והיתרה תותנה בביצועים עתידיים של החטיבה. בעקבות העסקה מתקנת נייס את תחזיותיה לשנה ולרבעון

21.05.2015, 09:18 | ניר צליק

אלביט מערכו חתמה על הסכם לרכישת חטיבת הסייבר והמודיעין של נייס בתמורה לעד 157.9 מיליון דולר. מתוך הסכום הכולל, 117.9 מיליון דולר ישולמו במזומן במועד השלמת העסקה, ברבעון השלישי של שנת 2015, בכפוף למספר תנאים. סכום נוסף, בהיקף של עד 40 מיליון דולר, ישולם בהמשך בכפוף לביצועים עסקיים עתידיים של החטיבה הנרכשת.

קראו עוד בכלכליסט

חטיבת הסייבר והמודיעין של נייס מציעה פתרונות המעניקים לכוחות אכיפת חוק וגופי מודיעין כלים ליצירת מודיעין מבוסס תקשורת. ההכנסות של החטיבה בשנת 2014 הסתכמו בעשרות מיליוני דולרים.

חטיבת הסייבר והמודיעין של נייס תירכש על ידי סייברביט, חברה בת של אלביט מערכות, שהוקמה לאחרונה במטרה לאחד את הפעילויות הקיימות של אלביט מערכות בתחומי מודיעין הסייבר והגנת הסייבר. סייברביט תתמקד בשווקים הצומחים של סייבר, ליישומים ממשלתיים וליישומים אזרחיים, ותמנף את הטכנולוגיות והניסיון המבצעי של אלביט מערכות בתחום הסייבר.

נייס עצמה נמצאת במומנטום עסקי חיובי בתקופה האחרונה, כאשר את הרבעון הראשון היא סיימה עם צמיחה של 7.5% בהכנסות הרבעון הראשון ל-246 מיליון דולר - מעל ציפיות השוק שעמדו על 244 מיליון דולר. בנוסף הכריזה נייס על תוכנית רכישה עצמית של 100 מיליון דולר ודיבידנד של 16 סנט למניה.

בעקבות המכירה, נאלצה החברה לתקן את תחזיותיה, מאחר שמכירות חטיבת המודיעין מוערכות בכ-80 מיליון דולר בשנה. התחזיות השנתיות הקודמות כללו 80 מיליון דולר בהכנסות השנתיות בגין פעילותה של חטיבת המודיעין ו- 9 סנט ברווח המתואם לשנת 2015, ו-20 מיליון דולר וכ-3 סנט למניה ברבעון השני.

החברה צופה כעת, שההכנסות לרבעון השני מפעילות מתמשכת יהיו 229-237 מיליון דולר לעומת התחזית הקודמת להכנסות של 249-257 מיליון דולר והרווח המתואם יהיה 64-70 סנט לעומת התחזית הקודמת ל-67-73 סנט. ההכנסות ב-2015 יעמדו על 985 מיליון דולר עד כמיליארד דולר והרווח המתואם יעמוד על 3.01-3.12 דולר לעומת התחזית הקודמת לרווח מתואם של 3.1-3.21 דולר למניה.

ברק עילם מנכ"ל נייס ברק עילם מנכ"ל נייס ברק עילם מנכ"ל נייס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מכרו אותנו כשלא צריכים אותנו
מסתבר שכשהיה אצלנו בחטיבה הבטחונית טוב ורווחי לחברה אז הנהלת החברה השקיעה ואפילו דחפה אותנו להתנגח בוורינט אבל כבר בשנתיים האחרונות (אם לא יותר) לא ממש היתה לחטיבה הנהלה שיותר לנהל או לקחת ולקבל החלטות ואז כשהגיע ברק (שלדעתי מהתחלה לא האמין בחטיבה הבטחונית) - הביא מנהל חדש (ולמי שמכיר ויודע הם חברים מלפני הרבה זמן) וביחד ״הצעידו״ את החטיבה למצולות בטענה שהחטיבה מצליחה ועסקים משגשגים וכל זה בכדי למכור אותנו לאלביט וכמובן לעשות עוד כמה שקלים לכיס שלהם על חשבוננו. בושה וחרפה!
עובד נייס וותיק  |  21.05.15
לכל התגובות