אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת עוה"ד מבקשת להשעות זמנית את רונאל פישר, רות דוד וערן מלכה צילום: אורן פדידה, גיל יוחנן

לשכת עוה"ד מבקשת להשעות זמנית את רונאל פישר, רות דוד וערן מלכה

ועדת האתיקה הגישה לבית הדין המשמעתי של הלשכה בקשות לאסור על השלושה לעסוק בעריכת דין עד לסיום ההליכים הפליליים נגדם

21.05.2015, 09:49 | ענת רואה

ועדת האתיקה של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין הגישה לבית הדין המשמעתי 3 בקשות לשלילה זמנית של רישיון עריכת הדין מרונאל פישר, רות דוד וערן מלכה. הוועדה מבקשת שנשיאות בית הדין המשמעתי תורה על השעייה זמנית של השלושה מלעסוק במקצוע, וזאת עד למתן פסקי דין חלוטים בעניינם.

קראו עוד בכלכליסט

לא מדובר בהליך אוטומטי וישנם שורת מקרים בהם הוגשו כתבי אישום נגד עורכי דין, אך ועדת האתיקה לא התערבה ולא דרשה להשעות זמנית את אותם עורכי דין. כך למשל כשהוגש נגד עו"ד יעקב וינרוט כתב אישום חמור שייחס לו עבירת שוחד, הלשכה לא ניסתה לשלול זמנית את רישיונו. וינרוט זוכה לבסוף מכתב האישום. גם נגד הפרקליט יוסי שגב הוגש כתב אישום בעבירת התחמקות ממע"מ ובועדה לא שקלו לבקש לשלול את רישיונו בטרם יוכרע התיק בבית המשפט.

מימין: עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר ועו"ד רונאל פישר, צילם: עמית שאבי מימין: עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר ועו"ד רונאל פישר | צילם: עמית שאבי מימין: עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר ועו"ד רונאל פישר, צילם: עמית שאבי

בבקשות בעניינם של פישר, דוד ומלכה נכתב כי העבירות המיוחסות לכל אחד מהם הן חמורות, קיים בהן קלון והן מהוות עבירות אתיות חמורות מלבד היותן פליליות. התנאים להשעיה זמנית של עו"ד בשל כתב אישום שהוגש נגדו הם שתהיה בפני בית הדין המשמעתי "ראשית ראייה" בדבר האישומים המיוחסים לעו"ד, וכן שיהיה בעבירות המיוחסות לו קלון.

לאחר שיקבע מועד לדיון בבית הדין המשמעתי יוכלו פישר, דוד ומלכה, אם ירצו, להתנגד לשלילת רישיונם.

עו"ד ערן מלכה, קצין המשטרה לשעבר, צילום: עמית שאבי עו"ד ערן מלכה, קצין המשטרה לשעבר | צילום: עמית שאבי עו"ד ערן מלכה, קצין המשטרה לשעבר, צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
פרשה שתהווה רעידת אדמה בדיני ירושה-עובדי ציבור השתלטו על ירושה פרטית עם שותפיהם עורכי הדין
בשנים האחרונות אנו עדים לכך שעורכי דין הפכו לפשע מאורגן יחד עם עבריינים,יחד עם מערכות אכיפה בשלטון המקומיו המרכזי משטרה,רווחה.,לצורך הונאה ומירמה בזכויות אדם,כספי נאמנות,זיוף צוואות,אלימות,גניבת רכוש,התחברו עם הפשע המאורגן בשלטון המקומי של ישראל 2015,חובה לפתוח כתב אישום,והרחקה לצמיתות, מהמקצוע שהפכו את דימויי עורכי הדין לאחרוני העבריינים ,משתמשים ביפוי כוח כדי לגנוב,היום כל אחד יכול להשתמש במערכת השחיתות השלטונית,לא צריך הליך אזרחי,מספיק חברים במערכות האכיפה,כדי לירוש את הוריך,ולגנוב זכויות אחיך,ולנצח בהטיית משפט,הכל תפור ומוזמן,שומעים יומיום על עשרות מקרים פליליים כאלה שהפכו למכת מדינה,הנה פישר-מלכה-דוד-לתפארת שלטון החוק שהפך לשלטון הצחוק,אשרחים מאבדים זכויות בשלטון המתנהל בפלילים,אין אכיפה,אין משטרה,מערכת המשפט נשלטת בשיבוש הליכים גס,חמור,ומדאיג. רבותי לאן הגענו? חובה על האזרחים לפקוח שבע עיניים על המתרחש סביבם,עורכי דין אתה משלם להם,ומבצעים עוקץ שיתוף פעולה עם הצד השני. חובה על שרת המשפטים,לבנות מנגנון שליטה יחד עלם לשכה חזקה,ונחושה למלחמה בעורכי דין עבריינים,להרחיקם לצמיתוןת,לחלט להם רכוש,להכניסם לבית הסוהר,ולהחמיר עם כל מי שמנסה להפוך אותנו למדינת עולם שלישי,שאנחנו כבר נימצאים שם. כל זיוף פרוטוקול,כתב אישום,כל זיוף חתימה כתב אישום,לשקם את מערכת המשפט שנשדדה בידי עבריינים לרעת האזרח שגם זכויות היסוד שלו נפגעו בגלל השחיתות וחוסר השליטה.ולתבוע את לישכת עורכי הדיןם על כל מחדל בטיפול בעבריינים הממשיכים לעבוד.
לאן הגענו? מדינת עולם שלישי , אפגניסטאן  |  21.05.15