אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליקציית המייל החדשה של מיקרוסופט מיועדת דווקא לאייפון

אפליקציית המייל החדשה של מיקרוסופט מיועדת דווקא לאייפון

Flow משתלבת בתוך אאוטלוק ומתפקדת כמעין הכלאה בין תוכנת דואר אלקטרוני ופלטפורמת מסרים מיידיים. באופן ראשוני, היא תושק דווקא עבור מערכת ההפעלה המתחרה של אפל

21.05.2015, 10:28 | נמרוד צוק

מיקרוסופט מפתחת בימים אלו אפליקציית אימייל חדשה בשם Flow, שאמורה לאפשר "שיחות מהירות באמצעות הדואר האלקטרוני על גבי הטלפון עם הנמענים החשובים ביותר" - מעין יצור כלאיים בין אימייל לצ'ט. האפליקציה התגלתה השבוע על ידי מפתח תוכנה אנונימי המכנה את עצמו WalkingCat. הוא טען כי מצא את דף המוצר הסודי המתאר את האפליקציה באתר החברה.

קראו עוד בכלכליסט

WalkingCat העלה צילום מסך של דף המוצר לחשבון הטוויטר שלו, ואף צייץ בהומור: "מיקרוסופט, אם רציתם לשמור את זה בסוד, זה לא היה צריך להיות בחלק הפומבי של האינטרנט". כמה שעות לאחר מכן, אתר הטכנולוגיה Neowin פרסם את מה שהם לטענתו צילומי מסך של האפליקציה. מיקרוסופט סירבה להגיב לפרסומים בנושא.

מתוך אפליקציית אאוטלוק החדשה לאנדרואיד מתוך אפליקציית אאוטלוק החדשה לאנדרואיד מתוך אפליקציית אאוטלוק החדשה לאנדרואיד

לפי הפרטים הידועים כעת, האפליקציה אמורה להיות זמינה בשלב ראשון לאייפון ולעבוד עם חשבונות אאוטלוק. זאת אינה הפעם הראשונה בשנה האחרונה שמיקרוסופט מפתחת אפליקציות למערכות הפעלה מתחרות עוד לפני שהיא מתאימה אותה לווינדוס - גם חלק מהכלים החדשים באפליקציית אאוטלוק האחרונה יצאו קודם כל לאנדרואיד.

כמו כן, נראה כי האפליקציה נמצאת בימים אלו בתהליך בטא פנימי ומזכירה יותר אפליקציית צ'ט בסיסית ותוסף אאוטלוק מאשר אפליקציית מיילים עצמאית. בדף המוצר, מיקרוסופט תיארה את Flow בכמה שורות: "אתה יכול להשתמש ב-Flow לתקשורת עם כל אחד, זה פשוט אי-מייל. כל השיחות נשמרות באאוטלוק וניתן להשתמש ב-Flow ובאאוטלוק לסירוגין".

Flow, ככל הנראה, הופכת את השימוש האי-מייל לדומה יותר להתכתבות בצ'ט באמצעות תצוגה אלטרנטיבית. דף המוצר הגדיר זאת כ: "שיחה מהירה, זורמת וטבעית - ללא שורת נושא, מילות פתיחה או חתימות, Flow מעוצבת לשיחות קלות משקל ומהירות בזמן אמת".

מאפיין שלישי של האפליקציה הוא סינון חכם המציג עבור המשתמש את השיחות החשובות באמת. דף המוצר הוסיף: "רק השיחות שהתחילו ב-Flow והתשובות להן יופיעו באפליקציה, ולא כל האינבוקס של אאוטלוק. כך שתוכל להתמקד בשיחות הבינאישיות החשובות לך ביותר, ללא הרעש שמסביב".  יתכן וכאן מיקרוסופט משתמשת בחלק מטכנולוגיות הסינון החכמות שרכשה בחודשים האחרונים יחד עם חברות Acompli ו- Sunrise.

אין כעת פרטים נוספים על היכולות המיוחדות של Flow או תאריך ההשקה המיועד שלה. בנוסף, יש גם לתהות האם Flow יהיה השם הסופי של המוצר או שמדובר בשם קוד זמני. השם יכול להתגלות כבעייתי, מאחר וגם סמסונג עובדת על אפליקציה חדשה בשם Flow (שכבר יצאה בגרסת בטא). האפליקציה של סמסונג פועלת עם זאת בתחום שונה ומיועדת להעברת משימות בין מכשירים שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות