אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: צו עיקול זמני לפרויקט "מולר על הפארק" בקרית אתא צילום: שאטרסטוק

ביהמ"ש: צו עיקול זמני לפרויקט "מולר על הפארק" בקרית אתא

מדובר בפרויקט בן 500 דירות של גרייס גרופ וקבוצת האחים חן; הסיבה לעיקול - טענות של האדריכל ליאור דץ לפיהן החברה לא שילמה את שכרו עבור תכנון התב"ע

21.05.2015, 12:00 | דותן לוי

בית משפט השלום בחיפה נעתר לבקשתו של האדריכל ליאור דץ (אחיו של הזמר משה דץ) והורה על מתן צו עיקול זמני על זכויות היזם של "פרויקט מולר על הפארק" במסגרתו מתוכננות להיבנות כ-500 יחידות של דירות יוקרה בקרית אתא. רשמת בית המשפט קיבלה את הבקשה אשר הוגשה על ידי עו"ד אדי ויינשטיין, ממשרד עורכי הדין א. שילה ושות' וקבעה כי קיימות ראיות מהימנות לכאורה לטענות התביעה של דץ כנגד החברה היזמית לפיהן החברה לא שילמה לדץ את המגיע לו עבור שירותי הכנת תב"ע ושירותים נוספים שהעניק לה מעבר להתחייבויותיו בהסכם.

קראו עוד בכלכליסט

רשמת בית המשפט כי קיבלה את טענתיו כי קיים חשש כבד שגרייס גרופ, אשר הקרקע המדוברת היא הנכס העיקרי שנותר בבעלותה, תנצל את זמן ניהול התביעה על מנת להיפטר מהנכס וכך להימנע מתשלום הכספים הנתבעים במסגרת התביעה.

לפי כתב התביעה דץ התקשר עם החברה בשנת 2006 על מנת שיכין עבורה פרוגרמה, תב"ע, נספח נופי לפי דרישת גופי התכנון, ילווה את יועצי הפרויקט וכן ינהל ויקדם את תהליך אישור התב"ע מול הרשויות. שכר הטרחה אשר הוסכם בין החברה לדץ עמד על 75 אלף שקל עבור אישור התכנון המקורי שעמד על היקף של 360 יחידות דיור, וכן תשלום נוסף של 14 שקל לכל מ"ר שיתווסף במידה ויאושרו זכויות בנייה עודפות כתוצאה מעבודתו.

דירקטור בהפתעה

לטענתו, החברה עמדה רק בחלק מהתשלומים ובין היתר לא שולמו לו את ההפרש עבור 140 יחידות הדיור הנוספות שאושרו בזכות עבודתו. כמו כן, בחרה החברה ספק אחר להכנת התכניות להיתר הבנייה ונמנעה מלשלם לדץ את הפיצוי החוזי המוסכם. עוד טען דץ כי העניק שירותים מעבר למוסכם בהסכם ולמרות שמעולם לא הסכים להעניק שירותיו בחינם, לא קיבל כל תמורה עבורם. בין שירותים אלו אף נכללו טיסות לרומניה וגיאורגיה לשם בחינת השקעות לחברה. דץ אף גילה בדיעבד כי נרשם לכהן כדירקטור בחברה לאחר שקיבל דרישה מרשות המסים להגיש דיווח מתאים לכהונתו כדירקטור.

לטענתו, מינויו כדירקטור חשף אותו לתביעות אזרחיות ופליליות ללא ידיעתו. עוד טוען דץ כי החברה הציגה מצג שווא כי כלל הבעלות בקרקע שייכת לה והסתירה ממנו מחלוקות קנייניות על השטח. לטענתו, כחלק מהנסיונות לקבל את כספו ניסה ליצור קשר טלפוני עם מנכ"ל החברה לאחר פרסום אישור התב"ע ברשומות אך שיחותיו והודעות הטקסט ששלח לא נענו וזאת למרות שטרם דרישת התשלום השניים היו בקשר יומיומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות