אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש המועצה האזורית שומרון ישמש כעד מדינה בפרשת הכספים הקואליציוניים צילום: אוראל כהן

ראש המועצה האזורית שומרון ישמש כעד מדינה בפרשת הכספים הקואליציוניים

מסיקה, שנעצר במסגרת הפרשה, נחשד כי במספר הזדמנויות נתן שוחד לפאינה קירשנבאום, אז בתפקידה כסגנית שר הפנים, בתיווכם של אחרים

21.05.2015, 12:42 | זוהר שחר לוי
גרשון מסיקה, ראש מועצת שומרון שנחשד במסגרת פרשת השחיתות בשירות הציבורי, ישמש כעד מדינה, כך התיר היום (ה') לפרסום בית משפט השלום בראשון לציון.

מסיקה, שנעצר במסגרת הפרשה, נחשד כי במספר הזדמנויות נתן שוחד לפאינה קירשנבאום, אז בתפקידה כסגנית שר הפנים, בתיווכם של אחרים. 

קראו עוד בכלכליסט

גרשון מסיקה בהארכת מעצר (ארכיון), צילום: אוראל כהן גרשון מסיקה בהארכת מעצר (ארכיון) | צילום: אוראל כהן גרשון מסיקה בהארכת מעצר (ארכיון), צילום: אוראל כהן

  

התרת הפרסום מצד בית משפט השלום בראשון לציון מצמצת את צו איסור הפרסום על עדי המדינה שגויסו בפרשה זו. יחד עם זאת, הצו נותר על כנו לגבי העדים האחרים.

לפני כחודש התבטא מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, בנוגע לפרשה וציין כי במסגרתה נחתמו עד עתה הסכמים עם 6 עדי מדינה שונים. "אני לא זוכר תיקים עם כמות כזו של עדי מדינה, כנראה שיש שם ראיות", אמר אז.

פרשת השחיתות המכונה במשטרה 242, נחשפה ביאח"ה שבלהב 433 בדצמבר האחרון והיא ייחסה לשורת בכירים בשירות הציבורי ואחרים חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון וקשירת קשר לפשע.

על פי החשד מדובר במנגנון שבו פעילי המפלגה נעזרו בהשפעת השרים במשרדים הממשלתיים שהם אמונים עליהם כדי להטות את התקציבים. בהמשך, כך על פי החשד, מחלק מהכספים נגזרו מעין "עמלות תיווך" ששבו לכיסם של הפעילים או השרים. דרך נוספת לתת תמורה לשרים היא באמצעות העסקת מקורבים. על פי המשטרה מדובר בשיטה שבה כולם גוזרים קופון - השר, הפעיל והעמותה או הגוף - על חשבון הקופה הציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
עמותה - אירגון עם כוונת רווח לבעלי התפקידים בה
הגדרה עמותה - אירגון עם כוונת רווח לבעלי התפקידים בה וללא כוונה לשלם מס דרך מצויינת לחמוק ממס חברות ע"י תרומה דרך מעולה לעקוף את חוק הבחירות במלים פשוטות דרך מעולה לנתב כסף ציבורי לכיסי העסקנים עושי דברם של בעלי ההון .
ליצן  |  23.05.15
3.
כל גנב מלך
מדינת. הקומבינה העליבה המציאה סידור לכל גנב ולכל מושחת בחסות כנסת ישראל שהפכה למאורת שרצים.בהודו סין תאילנד כל החבורה העלובה היתה על חבל התליה.כמה מביש שהפכנו בני ערובה ביד עסקנים שמסדרים לעצנם חוקים ותנאי הפקרות מבישים שעלינו לדרוש הפסקתם והפסק ת המימון החולני.9 חודשי חופשה של 120 עסקנים ו שפחת המנותק שעלו מיליארד שח ועדין אין חקירה מלמדים לאיזה בור רפש נחתנו.
אליפז וגמלאי צה"ל  |  21.05.15
לכל התגובות