אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה ליועמ"ש: ראוי ששרי הגנת הסביבה והאנרגיה יהיו בקבינט הדיור צילום: גלעד לוריא גבעון

המשנה ליועמ"ש: ראוי ששרי הגנת הסביבה והאנרגיה יהיו בקבינט הדיור

ארז קמינץ פנה למזכיר הממשלה: "אין זה סביר שהשר להגנת הסביבה לא יוכל לומר את דברו כשיועבר לאישור הממשלה התיקון לתוכנית המתאר הארצית לשמורות טבע וגנים לאומיים"

21.05.2015, 16:01 | אורי תובל
המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ארז קמיניץ, פנה אתמול במכתב למזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט וקבע כי "לטעמנו נפלה שגגה" בעת קביעת חברי קבינט הדיור, כשהשר להגנת הסביבה אבי גבאי ושר האנרגיה יובל שטייניץ לא נכללו בו. המשנה מציין במכתב כי "ראוי שהממשלה תתקן את ההחלטה כך שהשרים יצטרפו לוועדה, או שההסמכה לאישור (תוכניות מתאר) תועבר לוועדה אחרת שבה לשרים אלה יהיה ייצוג".

בישיבתה ביום שלישי אישרה הממשלה את הרכב קבינט הדיור בראשות שר האוצר משה כחלון. בקבינט 13 שרים, שבעה מהם מהליכוד. ארגונים סביבתיים מחו על כך שהשר להגנת הסביבה, אבי גבאי, לא נכלל בקבינט ורק מנכ"ל המשרד יוזמן כאורח קבוע בלי זכות הצבעה. לאחר האישור העריכו במערכת הפוליטית כי גבאי יצורף בקרוב לקבינט.

במכתב, מייחס קמיניץ את הטעות באי שיבוץ שני השרים בקבינט "לאינטנסיביות שאפיינה את הכנת ישיבת הממשלה האחרונה, ואין אנו מבקשים כעת לבחון כיצד נפלה הטעות, אלא אך לתקנה". סדר היום של הישיבה פורסם זמן קצר לפני התכנסותה. שר הפנים סילבן שלום מתח על כך ביקורת בישיבה, בטענה שלא היה זמן ללמוד את ההחלטות - שלדעתו היו שונות בכמה נקודות ממה שסוכם בהסכמים הקואליציוניים.

השר להגנת הסביבה אבי גבאי, צילום: אוראל כהן השר להגנת הסביבה אבי גבאי | צילום: אוראל כהן השר להגנת הסביבה אבי גבאי, צילום: אוראל כהן

קמיניץ מזכיר כי הממשלה היא מוסד התכנון העליון, ולכן ראוי שייוצגו בה כל האינטרסים הרלוונטיים להחלטה. "ברור כי אם וכאשר יועבר לאישור הממשלה התיקון לתוכנית המתאר הארצית לשמורות טבע וגנים לאומיים - אין זה סביר שהשר להגנת הסביבה לא יוכל לומר את דברו", כותב קמיניץ שמציין כי דעתו של השר חשובה "גם ביתר התוכניות ברמה הארצית, כמו גם בהחלטות תכנוניות מכריעות אחרות (למשל ההכרעה על הכרזת מתחם מועדף לדיור), אשר מערבות לא אחת הכרעה באיזונים שבין שימור ופיתוח".

בדומה, ממשיך מזכיר המשנה ליועץ המשפטי, דיון בהחלטות הוועדה לתשתיות לאומיות כמו גם המועצה הארצית העוסקות בתשתיות אנרגיה "יימצא חסר אם שר האנרגיה לא ישתתף בו". קמיניץ אומר כי "הואיל ולמיטב ידיעתנו קיימות תמ"אות ותת"לים הממתינות לאישור הממשלה, נודה על פעולה כאמור בהקדם האפשרי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות