אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ו מויניאן השלים גיוס אג"ח של 1.4 מיליארד שקל בת"א צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ג'ו מויניאן השלים גיוס אג"ח של 1.4 מיליארד שקל בת"א

הגיוס של מויניאן הוא הגדול ביותר של חברת נדל"ן אמריקאית בישראל; מדובר ב-1.1 מיליארד שקל שגויסו בשלב המוסדי, והשאר ממשקיעים פרטיים

21.05.2015, 22:19 | אורן פרוינד

המיליארדר היהודי אמריקאי ג'ו מויניאן, השלים היום (ו') את גיוס האג"ח הגדול ביותר של חברת נדל"ן אמריקאית בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

מויניאן גייס 1.4 מיליארד שקל לחברת הנדל"ן שלו מויניאן לימיטד שרשומה באיי הבתולה ומחזיקה נכסים בניו יורק ארה"ב. אחרי שגייס 1.1 מיליארד שקל בשלב המוסדי ביום שני האחרון, השלים היום מויניאן גיוס של 300 מיליון שקל נוספים מציבור המשקיעים הפרטיים ויעזוב את ישראל עם 400 מיליון שקל יותר ממה שתכנן. הריבית שנקבעה בשלב המוסדי ברמה של 4.3% ירדה בשלב הציבורי ל-4.2%, הנמוכה ביותר מקרב הגיוסים של חברות הנדל"ן האמריקאיות בישראל. הריבית ירדה עקב ביקושי יתר של 565 מיליון שקל בשלב הציבורי בהמשך לביקושים של 1.6 מיליארד שקל בשלב המוסדי. את ההנפקה של מויניאן הובילה לאומי פרטנרס חיתום שמבצעת עסקה ראשונה של חברת נדל"ן אמריקאית בישראל.

 , צילום: אימג צילום: אימג'בנק, Gettyimages  , צילום: אימג

בשבוע הבא ינסה את מזלו המיליארדר האמריקאי ג'ף סאטון המבקש לגייס עד 2 מיליארד שקל לחברת הנדל"ן שלו וורטון פרופרטיז. בשונה ממרבית ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות בתל אביב, בהנפקה של מויניאן השתתפו לא מעט גופים מוסדיים וחברות ביטוח. אחת הסיבות לכך הוא דירוג האשראי הגבוה שנתנה מידרוג למויניאן, Aa3 (מקביל לרמת A מינוס של מעלות) שהינו דירוג האשראי הגבוה ביותר שניתן לחברה אמריקאית בישראל, למעט וורטון פרופרטיז.

האג"ח של מויניאן הן בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של חמש שנים. היתרונות של מויניאן הם הון עצמי מיוחס לבעלי מניות גבוה של 799 מיליון דולר (1.1 מיליארד דולר הון כולל), שיעורי מינוף נמוכים של 28%, נכסים איכותיים ותזרים מזומנים יציב של 70 מיליון דולר בשנה. גם העובדה שמרבית הנכסים נרכשו עוד בשנות השמונים והחברה אינה פועלת כיזמית אלא כחברת נדל"ן מניב, תרמו מאוד לדירוג הגבוה. הנכסים של מויניאן ייצרו בשנה שעברה NOI (הכנסות משכירות נטו) של 46 מיליון דולר וביחד עם החלק של החברות הכלולות NOI - של 61.5 מיליון דולר. על ההכנסות האלו רשמה החברה FFO (רווח נקי מנוכה מהפחתות חד פעמיות) של 26.3 מיליון דולר.

השווי הכולל של הנכסים הוא 2.7 מיליארד דולר וחלקה של החברה מסתכם בכ- 1.6 מיליארד דולר. בין הנכסים הבולטים של מויניאן הם מטה המשרדים של חברת האופנה ורסאצ'ה, שלושה בנייני מגורים יוקרתיים קרוב לוול סטריט ושני בתי מלון מהמפורסמים בניו יורק - הילטון גארדן (הגדול ביותר ברשת העולמית) שפעיל מחודש ינואר 2014 וכולל 401 חדרים, ומלון W ברובע הפיננסי דאון טאון מנהטן שפעיל משנת 2010 ומכיל 217 חדרים וסוויטות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות