אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי חותכת בהוצאות ומפטרת עובדים

בלקברי חותכת בהוצאות ומפטרת עובדים

החברה אישרה כי בכוונתה לפטר עובדים העוסקים בפיתוח מערכות הפעלה ואפליקציות, אולם לא חשפה מה יהיה היקף הפיטורים. בתחילת השנה ירדו הכנסות בלקברי ב-32%

23.05.2015, 22:21 | שירות כלכליסט

חברת בלקברי צפויה לפטר מספר משמעותי של עובדים. מדובר בעובדים שעוסקים בפיתוח תוכנה ואפליקציות עבור יצרנית הסמארטפונים. הפיטורים מגיעים לאחר שהחברה שמעסיקה כ-7,000 עובדים ברחבי העולם, אמרה באפריל שהיא שוקלת לסגור את משרדי בשבדיה - צעד שאמור היה להוביל לפיטוריהם של כ-100 עובדים. דובר רשמי מטעם בלקברי סירב לאשר אם הפיטורים בשבדיה כבר התרחשו, ואם אלה הם חלק מהצמצומים האחרונים. 

קראו עוד בכלכליסט

הצמצומים בכוח האדם של בלקברי נובעים מהלחץ שבו נמצאת החברה להוריד את ההוצאות שלה בזמן שהיא מנסה להשאיר אצלה את הלקוחות המסחריים והממשלתיים המסורתיים שלה. בלקברי לא הצליחה להוות תחרות ממשית לאפל ולסמסונג בשנים האחרונות בשוק צרכני הסמארטפון.

בלקברי מתמקדת בפיתוח מכשירים חדשים, כאשר מאז ספטמבר היא שיגרה לשוק מגוון סמארטפונים חדשים שמיועדים לשוק המקצועי. החברה מהמרת על פיתוח תוכנת הפעלה חדשה למובייל שתאפשר להאיץ פרודוקטיביות של עובדים ותשפר את האבטה במכשירי סמארטפון שבהם ייעשה בה שימוש.

סמארטפון של בלקברי. רק באפריל הודיעו על כוונה לסגור את הסניף בשבדיה סמארטפון של בלקברי. רק באפריל הודיעו על כוונה לסגור את הסניף בשבדיה סמארטפון של בלקברי. רק באפריל הודיעו על כוונה לסגור את הסניף בשבדיה

מחזור המכירות של בלקברי בין החודשים דצמבר-פברואר ירד ב-32% בהשוואה לתקופה המקבילה שנה קודם לכן. "האתגר שלנו הוא להעביר משאבים לתחומים שיאפשרו לנו לנצל הזדמנויות לצמוח בצורה טובה יותר ולשמור על רווחיות יציבה בתחום שבהם אנו מרוויחים", מסרה בלקברי בהודעה שבה בישרה על הפיטורים הצפויים. עוד מסרה החברה כי היא מצפה להגדיל את ההכנסות שלה, בין היתר באמצעות עובדים חדשים שיקלטו בחברה ושיתופי פעולה חדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות