אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קביעות, הטבות, אופציות - אלה מקומות העבודה המבוקשים ביותר בישראל צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי לכלכליסט

קביעות, הטבות, אופציות - אלה מקומות העבודה המבוקשים ביותר בישראל

הישראלים רוצים לעבוד בחברות ממשלתיות עם ועד חזק, או בהייטק. לפי נתונים שסיפקה גוגל ל'כלכליסט' מקום העבודה המבוקש ביותר בחיפוש בעברית הוא חברת החשמל. אנשי ההייטק מחפשים באנגלית ושם במקום הראשון - Wix

26.05.2015, 13:00 | מעין מנלה
כולם רוצים חשמל בחינם, או לפחות הטבות נדיבות, תנאי העסקה נוחים, פנסיה בטוחה ויציבות תעסוקתית – כאלה שמשיגים ועדי העובדים החזקים בחברות הממשלתיות. מקום העבודה שהכי הרבה אנשים חיפשו השנה בגוגל בעברית היה חברת החשמל, כך לפי נתונים שסיפקה גוגל טרנדס ל'כלכליסט'. במקום השני ברשימת עשרת חיפושי הדרושים בעברית – רכבת ישראל ואחריה הסתדרות המורים.

קראו עוד בכלכליסט

המשותף לשני המקומות הראשונים הוא שמדובר בחברות ממשלתיות גדולות עם ועד עובדים חזק. חברות שבהן השכר גבוה יחסית לממוצע ותנאי ההעסקה נחשבים לכאלה שניתן רק לחלום עליהם במגזר הפרטי. בחברת החשמל למשל, מקבלים כל העובדים והגמלאים חשמל לצריכה ביתית עד ל-18 אלף קוט"ש בשנה ללא תשלום. בנוסף, נהנים העובדים מהטבות שונות ומקוריות כמו תמריץ הגעה לעבודה שנקרא "זיכוי אי-היעדרות", ואפילו "גמול נהיגה עצמית" – בונוס על כך שעובד שיצא לשטח נהג בעצמו במקום לשכור נהג שיסיע אותו. ברכבת ישראל העובדים נוסעים בחינם וכך גם בני משפחותיהם וכן גמלאי החברה.

נכון להיום יש בישראל, לפי הלמ"ס כ-187 אלף בלתי מועסקים, אך כמובן שחיפוש העבודה באינטרנט אינו מוגבל רק להם. עובדים רבים מחפשים עבודה אחרת בזמן שהם מועסקים. מנתוני החיפושים בגוגל ישראל בעברית נראה כי ארגוני העובדים החזקים חשובים למועמדים אף יותר מהמקצוע או המוניטין של הארגון. כך, במקום השלישי בחיפושים בעברית נמצא הביטוי "הסתדרות המורים דרושים", כאשר ארגון המורים הגיע למקום השמיני ברשימה. במקום הרביעי נמצאת חברת אל על שידועה גם היא ככזו שמעניקה לעובדים הטבות נדיבות כמו הנחות על כרטיסי טיסה להם ולבני משפחותיהם. במגזר הפרטי, החברות המבוקשות ביותר הן גם הגדולות ביותר: במקומות החמישי, השישי והשביעי (בהתאמה) נמצאות טבע, שטראוס ואלביט. מדובר בחברות ענק יציבות הידועות ככאלה שמספקות תעסוקה יציבה יחסית ואפשרויות קידום בתוך הארגון. למרות התדמית הבעייתית, משטרת ישראל היא דווקא מקום עבודה מבוקש והחיפוש "משטרת ישראל דרושים" הגיע למקום התשיעי ברשימה.

עובדים ב-Wix, מקום העבודה הפופולרי ביותר בחיפוש באנגלית, צילום: עמית שעל עובדים ב-Wix, מקום העבודה הפופולרי ביותר בחיפוש באנגלית | צילום: עמית שעל עובדים ב-Wix, מקום העבודה הפופולרי ביותר בחיפוש באנגלית, צילום: עמית שעל

רוצים אופציות, חולמים על אקזיט

בעוד שברשימת החיפושים בעברית יש רק שתי חברות טכנולוגיה – אלביט שהגיעה למקום השביעי ואינטל במקום העשירי, ברשימת החיפושים באנגלית נמצאות כמעט רק חברות הייטק. כך, החיפוש הנפוץ ביותר לישראלים בשפה האנגלית היה השנה "Wix Jobs", במקום השני ברשימת נמצאת אינטל ובמקום השלישי – גוגל.  

באופן לא מפתיע במקום הרביעי ברשימת החיפושים באנגלית נמצא אתר המיועד לדוברי אנגלית בישראל המפרסם גם מודעות דרושים – janglo. במקומות השישי, השביעי והשמיני בהתאמה נמצאות ענקיות הטכנולוגיה – מיקרוסופט, פייסבוק ו-IBM. מי שחיפש עבודה במנוע החיפוש בישראל בשפה האנגלית רצה לעבוד בחברות הייטק. אם לא בחברות גדולות ובינלאומיות אז בחברות ישראליות מצליחות, כמו Wix ו-SimilarWeb.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
לא יאומן איך חברת שום כלום כמו WIX הגיעה למקום הראשון
תקראו קצת על המספרים מאחורי הכותרות של ההנפקה והסיפורים על הארטיקים במרפסת ואיזה מגניביישן לעבוד שם... כדאי שתחפשו מקום שמראה הכנסות נורמאליות, תוכניות פיתוח ועתיד יציב, במקום לדהור כמו עדר של כבשים היפסטריות אחרי טרנדים וחברות בועה.
תסתכלו קצת על הדוחות שלהם , לפני שאתם רצים לעבוד שם  |  27.05.15
לכל התגובות