אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השטראוסים מחפשים קונה למרבית המסעדות של עדי'ס לייף סטייל צילום: אוראל כהן, יובל חן

בלעדי לכלכליסט

השטראוסים מחפשים קונה למרבית המסעדות של עדי'ס לייף סטייל

לאחר הפרידה מהשף יונתן רושפלד, האחים עירית ועדי שטראוס מעוניינים למכור את המסעדות ב־16–18 מיליון שקל. עדי'ס לייף סטייל: "הנושא אינו על סדר היום"

26.05.2015, 06:59 | גלי וולוצקי

קבוצת עדי'ס לייף סטייל שבבעלות עדי ועירית שטראוס פנתה לאחרונה לכמה גורמים בשוק וביקשה לעניין אותם ברכישת המסעדות שבבעלותה תמורת 18–16 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט". הקבוצה, שרכשה את מסעדת הרברט סמואל התל־אביבית ב־2009 במחיר חסר תקדים של 7 מיליון שקל, פתחה מאז עוד ארבע מסעדות ומלון בוטיק: טאפאס בר אחד העם (2009); יבנה מונטיפיורי (2010), שנסגרה לאחר שלוש שנות פעילות; מסעדת עלמה (2012), שלא עמדה בציפיות ולאחר כמה שינויים קונספטואליים צמצמה את שעות הפעילות; והרברט סמואל הכשרה במלון ריץ קרלטון בהרצליה (2013) - היחידה מהמסעדות שבכוונת השטראוסים להשאיר ברשותם. לפי גורמים בענף המלונאות, גם מלון הבוטיק התל־אביבי עלמה (שבו ממוקמת המסעדה) עומד למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, אתמול נודע כי אחרי שש שנים סוערות ורצופות עליות ומורדות נפרדה הקבוצה מהשף הראשי שלה יונתן רושפלד. "המחויבות של רושפלד לעסקי הקבוצה לא היתה מספקת", מספר מקורב לקבוצה. "בשנים האחרונות, מאז שהפך לסלב ב'מאסטר שף', הוא תפס את עצמו כפרסונה ולא כטבח. היחסים בינו לבין עדי היו קרובים אבל גם בעייתיים כל השנים, היה ברור שזה יתפוצץ בסוף".

ואכן, כבר ביוני 2011 התגלע בין הצדדים סכסוך שבעקבותיו נאסר על רושפלד להיכנס למסעדות הקבוצה. רק לאחר כמה שבועות יושרו ההדורים, והצדדים חתמו על הסכם חדש. לפני כחודש וחצי הרימו רבים גבה כאשר רושפלד חבר לשף עודד סיידא וייסד עמו מסעדה בשם "ארוחת ערב". בחשבון האינסטגרם שלו הצהיר רושפלד "חזרתי להיות טבח", אך במקביל המשיך להעלות תמונות ממסעדות הקבוצה. תחילה, כך נטען, ניסה רושפלד לגייס משקיעים לרכישת המסעדות מהשטראוסים, אך משכשל הוחלט על הפרדת כוחות.

מעדי'ס לייף סטייל נמסר: "מכירת המסעדות אינה על סדר היום של החברה. אנו מאחלים ליונתן בהצלחה. מסעדות הקבוצה ממשיכות להתנהל כרגיל תחת ניהולם של צוות השפים הצעיר והמוכשר. הרברט סמואל ירושלים תיפתח כמתוכנן ברבעון האחרון של השנה".

רושפלד מסר: "אני מאחל לעצמי לגדל עוד דור אחד לפחות של שפים מופלאים, והמון הצלחה לעדי ועירית".

מימין: רושפלד ושטראוס. נפרדים, צילום: אוראל כהן, יובל חן מימין: רושפלד ושטראוס. נפרדים | צילום: אוראל כהן, יובל חן מימין: רושפלד ושטראוס. נפרדים, צילום: אוראל כהן, יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות