אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטפורד קיבלה 20 מיליון ליש"ט מהבעלים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ווטפורד קיבלה 20 מיליון ליש"ט מהבעלים

משפחת פוצו האיטלקית, שבבעלותה גם אודינזה וגרנדה, רכשה את הקבוצה האנגלית ב-2012 מלורנס באסיני עבור 500 אלף ליש"ט

26.05.2015, 15:24 | שירות כלכליסט

משפחת פוצו האיטלקית הזרימה לקבוצת ווטפורד (הצרעות) 20 מיליון ליש"ט מאז שרכשה את הקבוצה לפני שלוש שנים, כך על פי דיווח בווטפורד אובזרבר.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי ווטפורד. בשנה הבאה בפרמיירליג הבנויה, צילום: אימג אוהדי ווטפורד. בשנה הבאה בפרמיירליג הבנויה | צילום: אימג'בנק, Gettyimages אוהדי ווטפורד. בשנה הבאה בפרמיירליג הבנויה, צילום: אימג

המשפחה האיטלקית, שבבעלותה גם קבוצת אודינזה המשחקת בליגה האיטלקית וגרנדה מהליגה הספרדית, רכשה את הקבוצה האנגלית ב-2012 מלורנס באסיני עבור 500 אלף ליש"ט.

על פי הדיווח, הרוכשים היו צריכים להתחייב להשקיע 10 מיליון ליש"ט באופן מיידי בעת רכישת הקבוצה כדי לכסות חובות מיידים, כולל חוב למס הכנסה, שאם היה נגרר היה מחייב הכרזה על פירוק הקבוצה.

בעיתון מדווחים עוד, כי משפחת פוצו השקיעה 5 מיליון ליש"ט נוספים בשלוש השנים האחרונות לתפעול הקבוצה, וכן הלוו 5.63 מיליון ליש"ט, כש-4.9 מיליון ליש"ט מתוכם שימשו לבניית יציע סר אלטון ג'ון. אולם, הבעלים קרוב לוודאי שלא ידרשו את החזרת הלוואה.

הסכום של 20 מיליון ליש"ט אינו כולל את השחקנים שעברו לקבוצה מהקבוצות האחרות שבבעלות המשפחה.

מרבית השחקנים שהגיעו מאודינזה וגרנדה עברו תמורת סכום סמלי בעסקאות שכוללות סעיף הוספת תשלום במקרה של עלייה. אם כי עוד לא ידוע כמה תיאלץ ווטפורד לשלם לקבוצות הללו - אם בכלל.

כמעט בלתי אפשרי לחשב את ההשקעה האמיתית של משפחת פוצו בקבוצה, שכן הגעתם של שחקנים כמו אלמן אבדי, אודיון איגהלו ואיקצ'י אניה, מאודינזה וגרנדה, יחייבו סכומים של 7 ספרות - אך ספק אם סכומים אלו ישולמו אי פעם. אך זה היתרון הגדול בלהיות בעלים של מספר קבוצות - אפשר להעביר שחקנים מקבוצה לקבוצה ללא עלות.

ועוד מהצ'מפיונשיפ. אתמול הבטיחה נוריץ' את עלייתה לפרמיירליג בניצחון בגמר הפלייאוף נגד מידלסבורו. בכך מבטיחה נוריץ' סכום של לפחות 130 מיליון ליש"ט שיכנס לקופת המועדון בשנים הקרובות. הסכום הזה יגיע בעיקר מהסכם זכויות השידור של הפרמיירליג ובמקרה של ירידה בצורת דמי מצנח לכמה שנים. אם נוריץ' תשאר בליגה העליונה לפחות עוד עונה אחרי עלייתה, הסכום הזה יעלה ל-230 מיליון ליש"ט לפחות. כך על פי חישובים של דלויט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות