אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המעצב הראשי של אפל מתקרב אל כס המנכ"ל צילום: בלומברג

המעצב הראשי של אפל מתקרב אל כס המנכ"ל

ג'וני אייב יכהן מעתה כסמנכ"ל עיצוב ויעסוק בסוגיות אסטרטגיות - ואת מקומו בניהול היומיומי יתפסו שני בכירים אחרים בחברה. לפי הערכות, המינוי מחזק את אייב משמעותית ואף עשוי להפוך אותו ליורשו של טים קוק

26.05.2015, 11:36 | עומר כביר
ג'וני אייב, המעצב הראשי של אפל, מונה לסמנכ"ל העיצוב של החברה (תפקיד חדש שנוצר בעבורו) ויתמקד יותר בסוגיות אסטרטגיות ופחות בניהול יומיומי שוטף - כך חשף אייב עצמו בראיון לסטיבן פריי בעיתון הטלגרף.

קראו עוד בכלכליסט

אייב החזיק עד עתה בתואר סגן נשיא בכיר לעיצוב, היה ממונה הן על עיצוב החומרה והן על עיצוב מוצרי התוכנה של אפל ונחשב לאחד האנשים החזקים בחברה. הקידום החדש מקבע את מעמדו - ואף מסמן אותו כיורש אפשרי למנכ"ל טים קוק בבוא היום, אם כי בשלב זה לא ברור לחלוטין אילו סמכויות חדשות הוא כולל.

ג ג'וני אייב, מעצב מכשירי אפל | צילום: בלומברג ג

האחריות הישירה על עיצוב מוצרי החומרה והתוכנה תתחלק מעתה בין שני אנשים: ריצ'ארד הווארת', שימונה לסגן נשיא לעיצוב תעשייתי, ואלן דיי, שיהיה סגן נשיא לעיצוב ממשק משתמש. עם זאת, אייב הבהיר בראיון: “אני עדיין אחראי על שני התחומים. אלן וריצ'ארד ישחררו אותי מעיסוק במטלות אדמינסטרטיביות ומנהליות”.

אייב חילק שבחים רבים לשניים; “לריצ'ארד היה תפקיד מרכזי בפיתוח האייפון מההתחלה. הוא ליווה אותו משלב אב הטיפוס ועד להשקת הדגם הראשון. אלן הוא גאון בעיצוב ממשק משתמש. חלק גדול ממערכת ההפעלה של האפל ווטש הגיע ממנו. עם השניים האלו אני יכול לחשוב בחופשיות גדולה יותר". לדברי אייב, הוא מתכוון לנצל את התפקיד החדש על מנת לטייל יותר בעולם ולהשקיע משאבים ניכרים יותר בחנויות אפל.

קוק עצמו התייחס לשינוי הארגוני במזכר ששלח לעובדי אפל. “ג'וני הוא אחד מהמעצבים המוכשרים ועתירי ההישגים של דורו", כתב מנכ"ל אפל במזכר שפורסם על ידי אתר 9to5mac. “תפקידו החדש משקף את היקף העבודה שהוא עושה באפל. תחומי האחריות של ג'וני התרחבו מחומרה ותוכנה למראה של חנויות אפל, הקמפוס החדש שלנו בקופרטינו, אריזות מוצרים וחלקים רבים אחרים בחברה שלנו. כסמנכ"ל עיצוב, ג'וני יישאר אחראי לכל העיצוב שלנו ויתמקד לחלוטין בפרויקטי עיצוב קיימים, רעיונות חדשים ויוזמות עתידיות. ב-1 ביולי הוא יעביר את אחריות הניהול היומיומי לריצ'ארד הווארת' ולאלן דיי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות