אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע הופכת תקליט: "היואן כבר לא נסחר מתחת לשוויו" צילום: בלומברג

קרן המטבע הופכת תקליט: "היואן כבר לא נסחר מתחת לשוויו"

זאת אחרי שנים רבות בהן טענה קרן המטבע כי המטבע הסיני נסחר מתחת לשוויו האמיתי בעיקר בשל חוסר גמישות בשער החליפין

26.05.2015, 15:32 | שירות כלכליסט

המטבע הסיני כבר לא נסחר מתחת לשווי שלו, כך לדברי בכיר בקרן המטבע הבינלאומית. "בעוד שמסחר מתחת לשווי של היואן היווה גורם מרכזי לחוסר האיזון בעבר, הערכה שלנו כעת היא שהייסוף הממשי בשנה האחרונה הביא את שער החליפין לרמה שכבר אינה מתחת לשווי האמיתי", אמר סגן היו"ר, דיוויד ליפטון.

קראו עוד בכלכליסט

במסיבת עיתונאים שקיים לאחר פגישה עם בכירים בממשל הסיני במסגרת הדיונים בשנתיים על הכלכלה הסינית, הוסיף ליפטון שסין צריכה לבצע התקדמות מהירה יותר בכל הקשור לגמישות בשער החליפין ולנסות להשיג בתוך שנתיים עד שלוש שנים שער חליפין נייד (floating exchange-rate system). "גמישות גדולה, כשההתערבות מוגבלת למניעת תנאי שוק לא מבוקרים או תנודתיות מוגזמת, יהיו המפתח לשמור ששער החליפין לא יצא מאיזון בעתיד", ציין.

עם זאת, ליפטון טען כי סין תהיה חייבת להאיץ את יישום האמצעים הפיסקליים אם הצמיחה הכלכלית תיפול מתחת לרמה של 6.5%. זאת על אף שבקרן המטבע מעריכים כי שיעור הצמיחה יעמדו על 6.8% השנה, בעוד שהממשלה הסינית הציבה יעד של 7%. ליפטון טען כי סין הייתה איטית מדי באימוץ תכניות רפורמות בסקטור הציבורי, ולכן בבייג'ינג צריכים לאזן בין הסקטורים הציבורי והפרטי. 

 , צילום: csmonitor.com צילום: csmonitor.com  , צילום: csmonitor.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות