אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאולמרט לפישר – השופט משה סובל יכריע בפרשת פישר צילום: court.gov.il

מאולמרט לפישר – השופט משה סובל יכריע בפרשת פישר

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי הקראת כתב האישום בעניינם של מעורבי פישר תתקיים ב-8 ביוני, אז גם ישיבו המעורבים בתיק לאישום נגדם

26.05.2015, 17:22 | זוהר שחר לוי

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה סובל, הוא השופט שיכריע את גורלם של מעורבי פרשת פישר. הקראת כתב האישום בפניו תתקיים כבר ב-8 ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

סובל משמש כשופט בית המשפט המחוזי בירושלים החל משנת 2007. הוא נמנה בין הרכב השופטים שדן השבוע את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ל-8 חודשי מאסר בפועל על חלקו בפרשת מעטפות הכסף (טלנסקי).

 רונאל פישר , צילום: אלכס קולומויסקי רונאל פישר | צילום: אלכס קולומויסקי  רונאל פישר , צילום: אלכס קולומויסקי

קודם לכן ישב השופט סובל גם בהרכב השופטים ששמע את עדותו המוקדמת של משה טלנסקי וזיכה את אולמרט בפרשה זו - בטרם הוחזר התיק לדיון על ידי בית משפט העליון, בעקבות הקלטות שולה זקן.

בעבר, בשנת 2008, פסק כי אריה דרעי לא יוכל להתמודד על ראשות עיריית ירושלים וזאת בשל כך שלא חלפו 7 שנים מסיום תקופת מאסרו.

סובל קבע כי הקראת כתב האישום בעניינם של מעורבי פישר תתקיים כבר בתחילת החודש הקרוב – ב-8 ביוני, אז גם ישיבו המעורבים בתיק לאישום נגדם.

כתבי האישום בפרשה המכונה "פרשת פישר" הוגשו לפני כשבועיים לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (המח"ש) בפרקליטות המדינה. בכתב האישום נאשמים, בין השאר, עו"ד רונאל פישר, קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה בעבירות חמורות של שוחד ושיבוש הליכי משפט.

בנוסף, נאשמים גם פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד, בעל השליטה בחברה הציבורית ב.יאיר, יאיר ביטון, מנכ"ל נתיבי ישראל לשעבר שי ברס, והאחים – בעלי החברה הקבלנית תען, אביב ויוסף נחמיאס.

"בשיטתיות", נכתב באישום, "הביאו מלכה ופישר לפגיעה בחקירות – הן משטרתיות והן של יחידות אכיפה אחרות – לפגיעה קשה במאמצי היחידות החוקרות לאיסוף ראיות בתיקים מורכבים ולשיבוש מהלכי משפט".

במקביל להגשת כתבי האישום ביקשו נציגי מח"ש כי בית המשפט יאריך את מעצרם של עו"ד פישר ושל מלכה עד לתום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות