אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם כחלון חשף את מבנה הבעלות שקובי מימון מנסה להסתיר כבר שנים? צילום: מוטי קמחי

האם כחלון חשף את מבנה הבעלות שקובי מימון מנסה להסתיר כבר שנים?

ל"כלכליסט" נודע שמימון ממשיך להגיע מדי פעם למשרדי ישראמקו בארץ ובקיא בעולם הגז, החוזים, המאבקים והרגולציה. מעורבות זו הספיקה ככל הנראה לשר האוצר משה כחלון להסיר ידיו מהעיסוק בדואופול הגז

27.05.2015, 06:45 | ליאור גוטמן
לקובי מימון אין לכאורה שום נגיעה רשמית לענייני הגז. השליטה בישראמקו, שלה אחזקות במאגר תמר, עברה בשנות ה־90 לידי מימון ושותפו חיים צוף באמצעות קווי אשראי.

קראו עוד בכלכליסט

קובי מימון , צילום: אוראל כהן קובי מימון | צילום: אוראל כהן קובי מימון , צילום: אוראל כהן

כיום מדובר בפירמידה שנשלטת על ידי אקוויטל, בעלת השליטה בחברת י.ו.א.ל, שעוסקת באנרגיה באמצעות ישראמקו ונפטא, ובנדל"ן באמצעות נצבא ואיירפורט סיטי. לישראמקו יש אחזקות בחמישה רישיונות גז ובהם 28.75% בתמר - המאגר היחיד שמספק גז לישראל ומונופול מוכרז. מימון היה דירקטור בחברות ששלטו בישראמקו עד לפני כעשר שנים, אולם העביר את כל השליטה לצוף, ונכון להיום אינו מוזכר כלל בדו"חות החברה. הוא מבלה את זמנו באירופה, במזרח הרחוק ובישראל.

ל"כלכליסט" נודע שמימון ממשיך להגיע מדי פעם למשרדי ישראמקו בארץ ובקיא בעולם הגז, החוזים, המאבקים והרגולציה. מעורבות זו הספיקה ככל הנראה לשר האוצר משה כחלון להסיר ידיו מהעיסוק בדואופול הגז. הסיבה היא שביום שהדואופול יפורק, מי שתישאר בעלת המניות הבכירה במאגר תמר ומי שתמכור את הגז בפועל היא ישראמקו. ישראמקו סירבו להגיב לדברים.

זהו הנוסח שבו השתמש כחלון כדי להסביר את החלטתו: "מיד עם כניסתו לתפקיד הודיע שר האוצר הנכנס משה כחלון כי הוא גוזר על עצמו שלא לעסוק בנושא משק הגז מן הטעמים שיובאו להלן. גם בעבר נמנע כחלון מלעסוק בכל נושא הקשור למשק האנרגיה ובכלל זה גם בוועדת ששינסקי. זאת עקב קרבתו האישית לנושא (יחסי חברות עם קובי מימון, שהינו אחד מראשי הקבוצות שלהן אחזקות בתחום).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

51.
רבותי זה לא כחלון. הוא רק עושה שירות לביבי-עלה תאנה חברתי לליכוד
כחלון מעולם לא עזב את הליכוד,,,,,מעולם לא התכוון לרוץ לבד !!! ביבי שראה שהוא בצרות בתחום החברתי- ביקש ממנו לצאת מהליכוד ולחזור כמפלגה חברתית העובדת בשיתוף עם הליכוד לא אתפלא אם ביבי גם עזר לו בקמפיין ובכסף. זה לדעתי המהלך הכי גאוני של ביבי שהוכיח שהוא אשף פוליטי (אפילו שאינו שווה שיט בשום תחום אחר.)
כחלון-מריונטה של ביבי , אהבללנד  |  27.05.15
לכל התגובות