אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד סנאפצ'ט: אנחנו בדרך לבורסה

מייסד סנאפצ'ט: אנחנו בדרך לבורסה

אוון שפיגל הודיע כי אפליקציית הצ'ט הפופולרית צפויה לבצע הנפקה בעתיד הקרוב, אם כי לא חשף מועד מדויק. בנוסף, טען שלסנאפצ'ט יש כמאה מיליון משתמשים פעילים ביום, שרובם מייצרים תוכן - מה שמושך מפרסמים

27.05.2015, 10:21 | עומר כביר
מפתחת אפליקציית המסרים הזמניים סנאפצ'ט נמצאת בדרך להנפקה - כך חשף אתמול מנכ"ל ומייסד החברה, אוון שפיגל. “אנחנו צריכים IPO, יש לנו תוכנית לעשות את זה. הנפקה היא משהו מאוד חשוב בעבורנו", אמר שפיגל במהלך ועידת Code Conference של אתר re/code.

קראו עוד בכלכליסט

שפיגל לא מסר לוח זמנים להנפקה הצפויה, אך אם החברה כבר עורכת תוכניות בנושא, אפשר להניח שזו תתרחש בתוך כשנה. המהלך לא מפתיע אף אחד: אחרי שסנאפצ'ט סרבה ב-2013 להצעת רכישה בשווי שלושה מיליארד דולר מפייסבוק (שבסוף רכשה את ווטסאפ ביותר מ-20 מיליארד), פרשנים רבים העריכו שהחברה מתכננת לשמור על עצמאותה ולפנות תחת זו להנפקה. במרץ השקיעה עליבאבא הסינית 200 מיליון דולר בסנאפצ'ט, לפי שווי של 15 מיליארד דולר.

אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד החברה אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד החברה אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד החברה

לשפיגל ולסנאפצ'ט יש את כל הסיבות לתכנן הנפקה בעתיד הקרוב: החברה השיקה לאחרונה מיזמים שונים שנועדו להרחיב את מקורות ההכנסה שלה: בינואר הודיעה החברה שתחל להפיץ תכני וידאו מקוריים וכן תכני סינדיקציה של ספקיות חיצוניות, שיכולים לשמש כפלטפורמה למכירת פרסומות.

גם המספרים עומדים לצד החברה: לדברי שפיגל יש לסנאפצ'ט כמעט 100 מיליון משתמשים פעילים ביום. “מה שחשוב הוא ש-65% מהם יוצרים תוכן. זה נותן מושג לגבי סוג ההשקעות שסנפאצ'ט מבצעת", אמר. באוגוסט שעבר אמרו מקורות לוול סטריט ג'ורנל שלאפליקציה יש יותר מ-100 מיליון משתמשים פעילים בחודש.

פלטפורמת החדשות של סנאפצ פלטפורמת החדשות של סנאפצ'ט פלטפורמת החדשות של סנאפצ

אם נתון זה היה מדויק, הרי שבחודשים האחרונים חוותה סנאפצ'ט גידול מאסיבי בהקף השימוש בה - ואופציית ההנפקה היא עתה מושכת מתמיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות