אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאפי פארמה השלימה גיוס של 10 מיליון דולר משביט קפיטל

מאפי פארמה השלימה גיוס של 10 מיליון דולר משביט קפיטל

לחברת פיתוח התרופות הישראלית שני מוצרים עיקריים - זריקה לטיפול בסכיזופרניה וטיפול מבוסס על החומר הפעיל בקופקסון של חברת טבע

27.05.2015, 13:02 | ניר צליק

מאפי פארמה, חברת פיתוח התרופות הישראלית, השלימה גיוס של 10 מיליון דולר משביט קפיטל. בסבב גיוס ההון השתתף גם מנכ"ל החברה, אהוד מרום. מטרת הגיוס היא תמיכה בניסויים הקליניים של החברה. מאפי הגישה תשקיף לקראת הנפקה במרץ 2014 אולם בסופו של דבר היא לא יצאה לגיוס, כאשר העדכון האחרון לתשקיף היה בחודש יולי אז פירסמה החברה כי היא מתכוונת לגייס כ-20 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

שביט קפיטל שהובילה את הגיוס הנוכחי מנהלת קרנות פריבט אקוויטי המשקיעות בעיקר בחברות ישראליות פרטיות עם מסלול ברור להנפקה בארה"ב, ישראל או שווקי הון בינ"ל אחרים כולל השקעות פרטיות בחברות ציבוריות או סבבי גיוס ציבוריים משניים.

מאפי פארמה מפתחת מנגנונים לשחרור מושהה של תרופות מוכרות, ולחברה יש שני מוצרים עיקריים. הראשון, זריקה לטיפול בסכיזופרניה, המבוססת על החומרים הפעילים בתרופת הריספרדל וניתנת פעם בחודש בלבד, במקום החלופה הקיימת, שניתנת על בסיס יומי. המוצר השני שפיתחה החברה הוא המעניין יותר, ומבוסס על החומר הפעיל בקופקסון של חברת טבע, וניתן גם הוא פעם בחודש. לאחרונה השיקה טבע גרסה של התרופה הניתנת שלוש פעמים בשבוע במקום מדי יום. החברה נוסדה על ידי אהוד מרום, שכיהן בעבר כמנהל פעילות הקופקסון בטבע וכמנכ"ל מכתשים אגן ומנכ"ל גמידה סל לשעבר.

קופקסון של טבע קופקסון של טבע קופקסון של טבע

למעשה, מוצר זה עשוי כשיגיע לשוק, בשנת 2019, להיות התשובה של טבע לירידה במכירות הקופקסון על רקע התגברות התחרות מצד מוצרים אורליים לטרשת נפוצה, כמו גם הגרסאות הגנריות המתקרבות לקופקסון במינון 20 מיליגרם הניתן פעם ביום, כאשר סביר להניח כי חולים רבים יעדיפו לקבל זריקה אחת לחודש ולא ליטול כדור כל יום או לקבל זריקה מספר פעמים בשבוע כפי שמציע מוצר הקופקסון הנוכחי. מנגד, גם חברות אחרות המפתחות גירסאות גנריות לקופקסון יוכלו לחבור למאפי, על רקע אובדן הפטנטים המתקרב על המולקולה.

החברה ציינה כי יש בידיה כ-13 חומרים פעילים לתרופות שהיא מייצרת, 7 פורמולציות שונות וכי בנוסף היא מפתחת מספר תרופות עם חברות תרופות גדולות. החברה מתכוונת להתמקד בפיתוח חומרים פעילים לתרופות מורכבות ובייצור פורמולציות מורכבות, כאשר כספי ההנפקה, שצפויים להסתכם בכ-35 מיליון דולר, ישמשו את החברה לבניית מפעל לחומרים פעילים לתרופות ברמת חובב, שבנייתו צפויה להיות מושלמת תוך כשמונה חודשים. ברשימת התרופות שמאפי מתכוונת לפתח נמצאות מולטאג של סאנופי-אוונטיס, זייטיגה של ג'ונסון אנד ג'ונסון, פרזיסטה של ג'ונסון אנד ג'ונסון, גילניה של נוברטיס ועוד מספר תרופות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות