אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתה בנמלי אשדוד וחיפה; יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד התפטר צילום: גיל נחושתן

פרסום ראשון

שביתה בנמלי אשדוד וחיפה; יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד התפטר

קודם להכרזה הרשמית של ועדי העובדים בשני הנמלים, נקטו עובדי נמל אשדוד בשביתה בשל מה שהם מכנים העברת מסוף הרכבת ועבודות הפריקה של המכולות מהם למיקור חוץ; בד בבד, יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד אבינועם שושן התפטר מתפקידו בנימוק של "סיבות אישיות"; ברכבת מושבתת חטיבת המטענים

27.05.2015, 18:40 | ליאור גוטמן

ועדי העובדים בנמלי אשדוד וחיפה הודיעו רשמית על השבתת הנמלים לאלתר. יותר מ-90% מהסחורות שנכנסות ויוצאות מישראל עוברות דרך נמלי ישראל, כך ששביתה לאורך זמן עלולה לפגוע במשק, בעיקר בציבור היצואנים והיבואנים.

בד בבד, יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד אבינועם שושן התפטר לפני שעה קלה מתפקידו בנימוק של "סיבות אישיות".

לפני כן דווח כי עובדי נמל אשדוד נקטו בשביתה בשל מה שהם מכנים העברת מסוף הרכבת ועבודות הפריקה של המכולות מהם למיקור חוץ. בנוסף, נרשמה האטה בביצוע העבודות בנמל חיפה.

נמל חיפה, צילום: אריאל שרוסטר נמל חיפה | צילום: אריאל שרוסטר נמל חיפה, צילום: אריאל שרוסטר

מבדיקת "כלכליסט" טרם ההודעה הרשמית של הוועדים עולה, שהנהלת הרכבת בוחנת אפשרות להעביר את עבודות פריקת המכולות שמגיעות ברכבת לתוך הנמל לידי חברה חיצונית. אחד מעובדי הנמל אמר ל"כלכליסט" כי לפני כמה דקות הם קיבלו הוראה להפסיק את העבודה.

 

מחר (ה') אמור להתקיים טקס חתימת כתב ההסמכה לחברות הולנדיות וסיניות שזכו במכרזים להפעלות הנמלים החדשים שיפתחו בתחילת העשור הבא, ולכן לא מן הנמנע שהשביתה היא צעד מחאה מקדים לפתיחת שוק הספנות לתחרות.

תגובת נמל אשדוד: "לפני שעה קלה פרצה שביתה פראית בנמל אשדוד. הנהלת נמל אשדוד רואה את השביתה בחומרה רבה ומתכוונת לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי להשיב את העבודה לסדרה בהקדם האפשרי. ההנהלה כבר פנתה באופן דחוף לביה"ד האזורי לעבודה בבקשה להורות לעובדים לשוב לעבודה. הנהלת הנמל מודיעה כי תעשה הכל כדי למנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד ולשמור על מהלך עבודה תקין".

מנמל חיפה נמסר בתגובה שבשעה האחרונה החלה שביתה פראית בנמל חיפה ללא כל סיבה וכי הנהלת הנמל תפנה כבר הערב לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

חטיבת המטענים ברכבת משובתת

בתוך כך, גם עובדי רכבת ישראל החליטו להשבית את חטיבת המטענים והיא הפסיקה את עבודתה. ועד עובדי הרכבת מסר שבעקבות התנהלות הנהלת רכבת ישראל אשר מבצעת צעדים חד-צדדיים, מפרה הסכמי עבודה ופוגעת בעובדי הרכבת, הודיע ועד עובדי הרכבת לעובדי חטיבת התשתיות, הפקידים, המוסכים והמטענים, לסיים את יום עבודתם לאלתר. עיצומים אלה לא פוגעים בנוסעים.

ניקה שימחוביץ', יו"ר ועד עובדי הרכבת: "אנו קוראים להנהלת החברה להתעשת, לנהוג באחריות כלפי הנוסעים והעובדים כאחד, לחזור להידברות ולהפסיק את הצעדים החד-צדדיים."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות