אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי: "אם ארכוש את מגה אף עובד לא יפוטר, אבל כל ההנהלה תלך הביתה" צילום: בלומברג

רמי לוי: "אם ארכוש את מגה אף עובד לא יפוטר, אבל כל ההנהלה תלך הביתה"

לוי התייחס בראיון לבלומברג על האפשרות לרכישת רשת השיווק ואמר כי "תיאורטית, אנחנו יכולים למזג לתוכנו רשת כמו מגה תוך כדי הכנסת מספר שינויים"

27.05.2015, 18:51 | ש סלינס ובלומברג

"אני לא אפטר אפילו עובד אחד ברשת מגה - אבל את ברמת ההנהלה - אני אשלח את כולם הביתה", כך אמר היום רמי לוי בראיון שהעניק לסוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

לוי חזר והדגיש כי כרגע כל האופציות עומדות על השולחן בהקשר לרכישת רשת השיווק שנמצאת בקשיים זה מספר חודשים.

לוי הוסיף כי טרם הגיש הצעת רכישה רשמית למגה וכי נכון לרגע זה מדובר "דיבורים תיאורטים". עם זאת, אמר לוי רכישה שכזו תתקבל בברכה אצל הרגולטורים בישראל. "תיאורטית, אנחנו יכולים למזג לתוכנו רשת כמו מגע עם מספר שינויים", הוסיף.

רשת רמי לוי כוללת היום 29 חנויות עם מכירות שנתיות של 3.2 מיליארד שקל. אם העסקה תצא לפועל היא תהפוך לרשת השיווק השנייה בגודלה בישראל עם מחזור מכירות מאוחד של כ-9 מיליארד שקל. לשם השוואה, מחזור המכירות של שופרסל, הרשת הגדולה ביותר, הוא 11.5 מיליארד שקל.

עם זאת וכפי שהתייחס לכך לוי בדבריו, העסקה תלויה באישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים, ובשלב זה טרם הוגשה בקשה למיזוג כזה.

 

הוציאו את כל ה’שמנת’ מהחברה

בתחילת החודש אמר לוי ל"כלכליסט" כי בכדי להפוך את מכירת מגה לריאלית, יהיה על אלון רבוע כחול לאחד חזרה את הפעילות הקמעונאית לנדל”ן: “הם הפרידו את הנדל”ן מהפעילות הקמעונאית ובכך הוציאו את כל ה’שמנת’ מהחברה. אם זה לא מספיק, אז החתימו את מגה על הסכמי שכירות במחירים גבוהים מאוד שמהם היא לא יכולה להשתחרר. אם הם רוצים למכור, הם יצטרכו להחזיר את הנדל”ן לתוך מגה”.

 

קושי מרכזי נוסף שיש ללוי נוגע להסכם הקיבוצי שיש למגה עם 5,500 עובדים קבועים. המשך העסקת העובדים הוותיקים של מגה מכבידים על הוצאותיה של הרשת, שאינה מצליחה להפחיתן בהתאם לירידה בהיקף פעילותה. מגה לא יכולה לפטר את אותם עובדים או להרע את תנאי העסקתם באופן חד־צדדי. זאת ועוד, רכישת מגה תאלץ את לוי להחיל את תנאי ההסכם הקיבוצי של עובדי מגה, הכולל תנאים נלווים כמו משכורת 13, שעות ערב והטבות רבות, על 4,200 עובדיו הקבועים ברשת שיווק השקמה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות