אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי תגייס 400 מיליון שקל ותחלק דיבידנד של 50 מיליון שקל צילום: אבשלום ששוני

שיכון ובינוי תגייס 400 מיליון שקל ותחלק דיבידנד של 50 מיליון שקל

את הרבעון הראשון של 2015 סיימה החברה בניהולו של עופר קוטלר עם עלייה של 56% ברווח הנקי ל-115.7 מיליון שקל

27.05.2015, 19:57 | אורן פרוינד

שיכון ובינוי דיווחה היום (ד') על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2015 והצגה עלייה של 56.4% ברווח הנקי ל-115.7 מיליון שקל. עם פרסום הדוחות הודיעה החברה כי היא מתכוונת לגייס בקרוב 400 מיליון שקל באג"ח וכמו כן על חלוקת דיבידנד של 50 מיליון שקל לבעלי המניות.

קראו עוד בכלכליסט

חברת האחזקות שבשליטת שרי אריסון ומנוהלת על ידי עופר קוטלר רשמה במהלך הרבעון הכנסות של 1.4 מיליארד שקל, ירידה של כ-5% לעומת הרבעון המקביל. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מסיום בניית פרויקטים בשנה שעברה, כמו מרכז ההדרכה של המשטרה וכן פרויקט היכל המשפט בתל אביב. מנגד, חל גידול בהכנסות החברה מתחום האנרגיה המתחדשת.

הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם ב- 270 מיליון שקל, עלייה של 100% לעומת התקופה המקבילה. שיפור הרווחיות נובע ממימוש של שני נכסי נדל"ן, מרווח ממכירת מתקן סולארי וכן מהתחזקות הדולר שהביאה לשיפור תוצאות פעילות הקבלנות הבינלאומית של הקבוצה.

במהלך הרבעון דיווחה הקבוצה על זכייתה, כחלק מקונסורציום חברות בינלאומי, בחוזה לביצוע עבודות חפירת הרכבת הקלה בתל אביב בהיקף של מעל 3 מיליארד שקל שיבוצע במשך 6 שנים. כמו כן, במהלך פברואר זכתה הקבוצה יחד עם קבוצת חברות בינלאומית בחוזה לסלילת כביש אגרה בטקסס (ארה"ב) בהיקף של כ- 1 מיליארד דולר, ובסוף מרץ השלימה באמצעות חברת הבת איי.די.או. גרופ (בה מחזיקה החברה כ- 39%) עסקה להרחבה משמעותית של פורטפוליו הנכסים שלה בברלין.

צבר ההזמנות של הקבוצה הגיע בסוף הרבעון לראשונה לרף של 12 מיליארד שקל. מתוך צבר זה, כ-9.2 מיליארד שקל הוא בגין הפעילות בחו"ל. במהלך הרבעון גדל צבר ההזמנות של שיכון ובינוי ב-7.7% לעומת סוף 2014. צבר זה אינו כולל פרויקטים משמעותיים שטרם בוצעה להם סגירה פיננסית כמו פרויקט אשלים, הפרויקטים בטקסס ובקולומביה ופרויקט הרכבת הקלה בתל-אביב בו זכתה החברה לאחר סיום הרבעון.

שרי אריסון שרי אריסון שרי אריסון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות