אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת שביתה? הפגישה בין הוועד להנהלת הרכבת הסתיימה ללא תוצאות צילום: גיל נחושתן

לקראת שביתה? הפגישה בין הוועד להנהלת הרכבת הסתיימה ללא תוצאות

הוועד הכריז העל שביתה החל מיום ראשון בטענה לצעדים חד-צדדיים והפרת הסכמים מתמשכת מצד ההנהלה; מחר - דיון בבית הדין לעבודה

28.05.2015, 22:38 | ליאור גוטמן

ועד עובדי רכבת ישראל נפגש הערב (ה') עם הנהלת החברה במטרה למנוע את השביתה המתוכננת ליום ראשון בטענה לפגיעה בתנאי העבודה והשכר שלהם, אולם הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. 

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר היום הכריז הוועד שהחל מיום ראשון הקרוב (31.5) תתקיים שביתה ברכבת. לטענת הוועד השביתה חלה בעקבות צעדים חד-צדדיים והפרת הסכמים מתמשכת מצד הנהלת הרכבת. השביתה היא במסגרת סכסוך עבודה שהוכרז כדין. מוועד העובדים נמסר: "אנחנו קוראים להנהלה להקפיא לאלתר את הצעדים החד צדדיים ולהיכנס למו"מ ולמנוע שביתה".

רכבת ישראל , צילום: דוברות רכבת ישראל רכבת ישראל | צילום: דוברות רכבת ישראל רכבת ישראל , צילום: דוברות רכבת ישראל

בתוך כך, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת אפרת לקסר, קבעה דיון דחוף בבקשת חברת רכבת ישראל למניעת השביתה של עובדי הרכבת, והוא יתקיים מחר בבוקר. על פי ההערכות, ועד העובדים ייזהר שבעתיים מהשבתת מערכת הרכבות עבור ציבור הנוסעים ולו בשל החשש לפגוע בחזרתם של עשרות אלפי חיילים לבסיסיהם. יצוין שחטיבת המטענים מושבתת מאתמול. את הרכבת מייצגים עורכי הדין גדעון רובין, אלון עזרא וליאור בונר ממשרד רובין שמואלביץ.

הנהלת הרכבת מסרה שהיא "מצרה על התנהלות בלתי אחראית של ועד העובדים שבאה על חשבון ציבור אזרחי מדינת ישראל. כל ניסיונות ההנהלה, החוזרים ונשנים, לשיח עם ועד העובדים, נענו בשלילה, ובכלל זה פגישות שנקבעו ונדחו על ידי הוועד. צר לנו שוועד העובדים לא מצליח לשאת ולתת, להגיע להחלטות ולגלות מנהיגות".

לוועד העובדים הוצעו מספר הצעות, אולם חילוקי דעות פנימיים מונעים מהם מלהגיע להחלטות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
למס 7
לא דורשים ממך לעבור לבש, מעבירים את מקום העבודה שלך לבש, יש לך הסעה חינם ממקום העבודה- ברכבת, עם מיזוג מקפיא... בנו מתחם עבודה - מוסך רכבות סופר מודרני, כולל מקלטים לצבע אדום... בנוסף תומכים בדרום יש מספיק מקומות עבודה במרכז הארץ... אז מי שפה לא מבין וחושב כנראה רק על עצמו ורואה אולי צעד אחד קדימה...
מהדרום , בש  |  29.05.15
7.
למספר 2
רואים כמה אתה טיפש אתה לא מבין על מה השביתה אם היית עובד וגר בלוד והיו מעברים אותך לבאר שבע מה היית אומר אתה וכל שאר האנשים שלא מבנים כולם מהחיים שלהם ישר קופצים כמו חמורים מושחתים לפטר אני מאחל לך שישעו לך בעבודה רע ויגרמו לך לעוול ואחר כך נראה אותך ושקנאים יחיו ויסבלו...........
עובד רכבת  |  29.05.15
לכל התגובות