אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס ברבעון הראשון: מרוב רשתות לא רואים את הרווח צילום: עמית שעל

פוקס ברבעון הראשון: מרוב רשתות לא רואים את הרווח

קבוצת האופנה עברה להפסד תפעולי של 0.5 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 4.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. הסיבה: הנחות ללקוחות, השקעות ברכישות, השקות והתרחבות בסניפים

28.05.2015, 14:37 | גיל קליאן

בולמוס ההשקות, הרכישות וההתרחבויות של קבוצת האופנה פוקס נותן את אותותיו ברווחיות. היום (ה') דיווחה פוקס על מעבר להפסד תפעולי של 495 אלף שקל, לעומת רווח תפעולי של 4.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הרבעון השיקה הקבוצה, תחת ניהולו של הראל ויזל, את רשת הנעליים והתיקים הסינגפורית Charles & Keith, והיא מונה כיום 6 סניפים, וכן רכשה את 29 חנויות מנגו ו-10 חנויות מותג נייק. במקביל, רשת ללין התרחבה ברבעון עם 2 סניפים חדשים, מצבת חנויות מותגי פוקס עלתה ב-3 סניפים חדשים, אמריקן איגל גדלה ברבעון ב-3 חנויות חדשות, ורשת הילדים The Children's Place הוסיפה 4 חנויות ברבעון.

המשמעות של ההשקות וההתרחבויות של קבוצת פוקס והרשתות שהיא מפעילה היא עלייה משמעותית בהוצאות. כאשר קצב גידול ההכנסות לא מצליח להדביק את קצב גידול ההוצאות, התוצאה היא הפסד תפעולי. אם שואלים את ויזל, ההפסד התפעולי ברבעון הוא תופעה זמנית, וההשקעות שהעבירו את החברה להפסד תפעולי ברבעון הראשון יישאו פירות ברבעונים הבאים. ויזל צוטט בהודעת החברה: "אנו בטוחים בהצלחת דרכנו בבניית פורטפוליו מותגים רחב והמשך הובלת השוק בכל קטגוריה בה אנו פועלים. אני משוכנע שעם מותגים אלו נצליח להציג רווחים גדולים ומשמעותיים בעתיד".

הראל ויזל, צילום: אביגיל עוזי הראל ויזל | צילום: אביגיל עוזי הראל ויזל, צילום: אביגיל עוזי

ההתרחבות הביאה לזינוק בהכנסות - שקפצו ב-40.9% לסכום של 317.3 מיליון שקל. בשורת הרווחיות הגולמית נשחקה פוקס מ-56.8% ברבעון המקביל לשיעור רווחיות גולמית של 55.5% ברבעון הראשון של 2015 - שחיקה שנבעה מהגדלת ההנחות ללקוחות על מנת למשוך אותם לחנויות, וכן מעליית הדולר שהגדילה את התשלומים של פוקס ליצרני הבגדים במזרח.

הוצאות המכירה והשיווק קפצו ברבעון ב-42.5% ועמדו על 173.9 מיליון שקל, כשהזינוק משקף למעשה את ההשקעות השיווקיות של ויזל בהחדרת המותגים החדשים שלו לשוק.

בשורה התחתונה דיווחה פוקס על רווח נקי של מיליון שקל, צניחה של 78.9% לעומת הרבעון המקביל. העובדה כי פוקס הצליחה לרשום רווח נקי נובעת מהכנסות מימון שרשמה החברה בגלל עסקאות הגנה על שער הדולר.

כמו כן פוקס דיווחה על תזרים מזומנים שלילי של 17.4 מיליון שקל - כפול מהתזרים השלילי שנרשם ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות