אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכר הטאלנטים של חדשות 2 יקוצץ ב-10%

שכר הטאלנטים של חדשות 2 יקוצץ ב-10%

במקביל תוכל ההנהלה לפטר עד 13 עובדים במהלך 2015. ועד העובדים צריך להודיע בסוף השבוע האם הוא מאשר את תוכנית הקיצוצים - או יוצא למאבק

28.05.2015, 14:40 | אופיר דור

הטאלנטים ובכירי חברת חדשות 2 שמשתכרים מעל 40 אלף שקל ברוטו בחודש צפויים לספוג הפחתת שכר בגובה 10% משכרם החודשי החל ממשכורת חודש מאי. כך עולה ממכתב ששלח ועד עובדי חברת חדשות 2 לעובדי החברה היום.

קראו עוד בכלכליסט

עובדי חברת החדשות 2 המשתכרים 20-40 אלף שקל יספגו הפחתת שכר של 7% החל מחודש מאי. בנוסף תוכל הנהלת חדשות 2 לפטר עד 13 עובדים במהלך 2015, כאשר בסבב הפיטורים הראשון יפוטרו 7 עובדים.

ביחס לעובדים המשתכרים 15-20 אלף שקל לחודש, ההנהלה תוכל לקצץ משכרם 2% במשכורת חודש אוגוסט רק במידה שעד אז לא תהיה לחברת החדשות הכנסה נוספת או שלא תתמלא מכסת העוזבים.

יונית לוי יונית לוי יונית לוי

ועד העובדים וארגון העיתונאים הסכימו למתווה זה בפגישה עם הנהלת חדשות 2 אתמול בלילה וכעת הוא מוצג לפני העובדים. הוועד וארגון העובדים מקיימים היום אסיפות מחלקתיות עם עובדי חברת החדשות במטרה לקבל את הערותיהם. בפני הוועד עומדות שתי אפשריות - להסכים למתווה המוצע או להכריז על סכסוך עבודה ולצאת למאבק. הוועד וארגון העיתונאים תומכים באישור המתווה.

חובות של 3.5 מיליון שקל

חברת החדשות של ערוץ 2, שנמצאת בבעלות שווה של קשת ורשת, צברה חובות של כ-3.5 מיליון שקל בתקופת מבצע צוק איתן. בשל חובות אלו לא אישרה הרשות השנייה את תקציב חברת החדשות לשנת 2015. הוצאות החברה גדלו במהלך מבצע צוק איתן בכ-10 מיליון שקל בשל שעות השידור הרבות, כשחלק מהסכום כוסה על ידי קשת ורשת אך הן מסרבות בשלב הזה לכסות את שאר החוב. חברת החדשות של ערוץ 2 המפעילה גם את ערוץ הכנסת מעסיקה כ-400 עובדים.

בחודשים האחרונים התנהלו מגעים בין ועד העובדים וארגון העיתונאים לבין הנהלת חדשות 2. ההנהלה הודיעה בתחילה על רצונה לפטר 10-15 עובדים, וכעת הוסכם על פיטורי עד 13 עובדים בשני חלקים. במקביל ימשכו המגעים לחתימה על הסכם קיבוצי מלא ראשון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות