אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש קונה: קבוצת RGE רוכשת את ערוץ 10 צילום: עמית שעל

יש קונה: קבוצת RGE רוכשת את ערוץ 10

הקבוצה בשליטת לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי אישרה את רכישת 100% ממניות הערוץ. כרגע מחכים הצדדים לחתימה הסופית של יוסי מימן על ההסכם

28.05.2015, 14:49 | אופיר דור

קבוצת RGE בשליטת לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי אישרה את רכישת ערוץ 10. ההסכם מול שני בעלי המניות בערוץ יוסי מימן וארנון מילצ'ן אמור להיחתם בשעות הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת RGE צפויה לקבל 100% ממניות ערוץ 10 תמורת סכום שמוערך ב-190 מיליון שקל.  מרבית הסכום ילך לכיסוי חובות ערוץ 10 ולהשקעות בתוך הערוץ. כרגע מחכים הצדדים לאישור הסופי מצד יוסי מימן.

מימין לן בלווטניק ויוסי ורשבסקי, צילום: אלדד רפאלי מימין לן בלווטניק ויוסי ורשבסקי | צילום: אלדד רפאלי מימין לן בלווטניק ויוסי ורשבסקי, צילום: אלדד רפאלי

קבוצת RGE, המחזיקה בין השאר בערוץ הספורט וערוץ הילדים, הודיעה בשבוע שעבר כי היא נסוגה מרכישת ערוץ 10 לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן. אולם בימים האחרונים חזרה הקבוצה במפתיע אל שולחן המשא ומתן וכעת גם אישרה את ההסכם לרכישת הערוץ. העסקה נחתמת בדקה ה-90 כאשר עד יום ראשון הקרוב צריך ערוץ 10 להעביר לרשות השנייה ערבויות בנקאיות וכתבי התחייבות בגובה 90 מיליון שקל. כמו כן עד יום ראשון צריך הערוץ להסדיר את הבעלות כאשר כרגע 25% ממניותיו נמצאים אצל נאמן. ללא עמידה בתנאים אלו, לא יקבל הערוץ רישיון ל-15 שנה נוספות.

ככל הנראה קבוצת RGE תקבל בשלב הראשון 51% מהמניות, כאשר מימן ומילצ'ן ימשיכו להחזיק ב-49% האחרים מסיבות רגולטוריות. אולם הקבוצה תקבל אופציה לרכישת כל המניות לאחר תקופה תמורת העברת חלק נוסף מהתשלום למימן ומילצ'ן. בכל מקרה לאילן שילוח - שכבר חתם בעבר מול מימן על הסכם לרכישת הערוץ - יש אופציה להשוות את ההצעה של קבוצת RGE, אך ההערכה היא שהסיכוי לכך קטן. ההסכם טעון את אישור הרשות השנייה והממונה על הגבלים עסקיים, בעיקר לאור ההחזקות האחרות של קבוצת RGE בתחום התקשורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תגובה לאמיר - על העדר הקשר
אמיר - גם אני הייתי מנסה להלחם בבית משפט לצורך הקטנת עלויות של 16 מיליון ש"ח בעסקה כזו או אחרת. שכר טרחת עורכי הדין קטן בהרבה מ 16 מיליון הנדונים. ולכן בכל מקרה גם אני הייתי מגיש בג"צ גם אם היתה לי רק צל צילה של עילה. מה שבטוח הוא, שהם יקנו, גם אם בג"צ יפסוק נגדם ולא ישנה את החלטתו של מר נתניהו. עובדה שהעסקה לא מותנית בהחלטת בג"צ ולא מחכים להחלטתו לצורך מימושה. כך שיש קשר... הקשר הוא בכך, שהרבה טענו, שהחלטתו של מר נתניהו תחסל את ערוץ 10! לא פחות! ושזה חלק ממלחמתו בערוץ בשל סיקור לא אוהד של כתב זה או אחר שם. וזה ברור שזה לא היה יכול להיות שיקול מרכזי, כי אם טובת המדינה והכסף המגיע לה על פי חוות דעת שקיבל. אילו היה מתעלם מחוות הדעת של "מלוא הכסף" של 16 מליון ובוחר חוות דעת של תשלום נמוך יותר, היו מתנפלים עליו שהוא מוותר לטיקונים על כספי מדינה, בגלל קומבינה, צץוך מטרה לקבל סיקור אוהד יותר מהערוץ.
אחד מ 30 המנדטים , ישראל  |  28.05.15
2.
והנה הכל בסדר ולא היה כל צורך שהמדינה תוותר על 16מיליון ש"ח
וזאת ההוכחה הברורה ביותר על צדקת החלטתו של מר נתניהו, כאשר החליט ביומו האחרון כשר אוצר, לחייב את ערוץ 10 ב"מלוא הכסף" סך של 16 מיליון ולא פחות מכך, ולא לוותר על כספים המגיעים למדינה. הנה נמצאו האנשים שרוכשים ומשלמים הרבה מעבר למה שמגיע למדינה ואני משוכנע בכך שהם יודעים בדיוק מה הם עושים ועל מה הם מוצאים 190 מיליון ש"ח. כל הכבוד לראש הממשלה מר נתניהו. בהצלחה לערוץ 10 בהמשך דרכו.
אחד מ 30 המנדטים , ישראל  |  28.05.15