אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת UBS: בכיר לשעבר בבזק חשוד בסיוע להעלמת מס והלבנת הון צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

פרשת UBS: בכיר לשעבר בבזק חשוד בסיוע להעלמת מס והלבנת הון

סמנכ"ל משאבי האנוש לשעבר בבזק, מירון נאמן, ששימש כמנהל ברשת המרפאות קליניקה און הפועלת במזרח אירופה, נחקר בחשד שסייע לבעלי הרשת להתחמק מתשלום מס על רווחים בהיקף של עשרות מיליוני יורו באמצעות חשבונות סודיים בבנק השוויצרי; הפרקליטות צפויה לזמן בקרוב לשימוע בטרם הגשת כתב אישום מעורבים בפרשה

28.05.2015, 16:15 | תומר גנון

סמנכ"ל משאבי אנוש לשעבר בחברת בזק, מירון נאמן, חשוד בסיוע להעלמת מס בפרשת החשבונות הסודיים בבנק השוויצרי UBS. כך נודע ל"כלכליסט". נאמן שימש בשנים 2006-2010 כמנהל פעיל ברשת המרפאות "קלינקה און" הפועלת במזרח אירופה. בעלי השליטה ברשת, בוריס ואבישר וייסמן, חשודים שניהלו את הרשת, המונה כ-57 מרפאות, מישראל, וזאת תוך השמטת הכנסות בסכומים של עשרות מיליוני יורו. נאמן, על פי החשד, סייע לבעלי הרשת להתחמק מתשלומי המס. הוא נחקר בנוסף בחשד לסיוע בביצוע עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. יש לציין כי החשדות אינן מתייחסים לתקופה בה עבד נאמן בבזק.

קראו עוד בכלכליסט

מירון, שעזב את בזק ב-1998 ולפני כן כיהן כמנכ"ל השקם, נחקר באזהרה בחודש דצמבר במשרדי פקיד שומה חיפה והצפון. הוא שוחרר בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבות עצמית של 20 אלף שקל. אלא שלאחרונה התחזקו החשדות נגדו, והפרקליטות פנתה לסנגורו, עו"ד ירון קוסטליץ, והגיע איתו להסכמה על הגדלת ההיקף הערבויות ל-400 אלף שקל.

במרכז פרשת UBS עומד חשד כי עשרות ישראלים ניהלו חשבונות סודיים בהיקף של מאות מיליוני יורי שלא דווחו לרשות המסים. על פי החשד חומר החקירה בפרשה מגלם גם עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. בתקופה הקרובה צפויים הפרקליטים המלווים בתיק, עוה"ד ירון גולומב ואלעד פנחס מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), להחליט האם לזמן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום את המעורבים בגין ביצוע עבירות של העלמת מס, סיוע להעלמת מס והלבנת הון.

משרדי UBS בציריך, צילום: בלומברג משרדי UBS בציריך | צילום: בלומברג משרדי UBS בציריך, צילום: בלומברג

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בחודשים האחרונים חלה התפתחות בפרשה, כאשר רשות המסים חקרה מנהלים ועובדים נוספים קלינקה און, ביניהם המנכ"ל לשעבר משה רחמות, בחשד שהיו חלק מרשת בלדרים שהבריחה לישראל רווחים לא מדווחים של המרפאות במזומן. בדרך זאת כך החשד, הוברחו מאות אלפי יורו, כאשר גם אישתו של רחמות משמשת כבלדרית.

בערב יום העצמאות המשיכה להסתעף החקירה, כשהרשות חקרה מנהל קזינו ברומניה בשם אריק ישראלי, שעל פי החשד דאג שקבוצות מהמרים שארגן בארץ ישמשו גם הם כבלדרים להברחת מזומנים. על פי החשד על מנת להעביר את רווחי הקליניקות ברומניה לישראל, הגיע ישראלי להסדר עם ראשי קבוצות המהמרים לפיו כספי הקבוצה (עשרות אלפי דולרים בכל נסיעה), יועברו לאבישר וייסמן בארץ. את הכספים למהמרים העביר ישראלי למהמרים ברומניה, לאחר שקיבל אותם ממנהלי הרשת בחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות