אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריחים סיכון: לאומי שוקי הון ממליצים למכור את מניית פרוטרום צילום: עמית שעל

מריחים סיכון: לאומי שוקי הון ממליצים למכור את מניית פרוטרום

הבנק העניק למניית יצרנית תמציות הטעם והריח מחיר יעד הנמוך ב-28% לעומת מחיר הפתיחה שלה היום בבורסה בתל אביב

28.05.2015, 17:07 | רעות שפיגלמן

פרוטרום, יצרנית תמציות הטעם והריח, שרכשה בשנתיים האחרונות מעל 12 חברות ברחבי העולם, ושמנייתה הוסיפה לערכה כמעט 30% מתחילת השנה, סופגת היום (ה') המלצה שלילית של "תשואת חסר" מלאומי שוקי הון המסקרים לראשונה את המניה. המלצת לאומי מבוססת על מחיר יעד של 112 שקל למניה, הנמוך ב-28% ממחירה הבוקר בבורסה בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

האנליסט גיל דטנר מלאומי שוקי הון אמר היום: "אנחנו גוזרים מחיר יעד הנמוך ב 28% ממחיר השוק הבוקר. גם אם אנו לוקחים בחשבון במודל שלנו באופן וודאי שהחברה תגיע ליעדים שהציבה לעצמה - של הכנסות בהיקף מיליארד וחצי דולר בשנת 2020 ושיעור EBITDA של 22%  - הרי שמחיר המניה כפי שהוא מתומחר כיום בשוק גבוה מהיעד בלפחות 20%". דטנר הסביר שמחיר המניה כפי שהוא משקף ציפיות גבוהות מדי ומייצג מכפיל רווח של 26, מכפיל המשקף לפרוטרום פרמיה בהשוואה לחברות מזון אחרות בענף התעשייה, מה גם שהחברה נסחרת כיום ברמה שגבוהה ב50% מהרמה הממוצעת שבה היא נסחרת בעשור האחרון.

מחיר יעד של 112 שקל מבוסס על יעדי החברה שהם הכנסות בהיקף של 1.5 מיליארד שקל ב-2020 ועל שיעור EBITDA של 20% בעסקי הליבה שלה: פעילות הטעמים (flavors) ופעילות חומרי הגלם הייחודיים. לפרוטרום פעילות גם שלא בתחומי הליבה, פעילות סחר ושיווק של חומרי גלם שאינם מיוצרים על ידה. מחיר היעד של לאומי לקח בחשבון ­ EBITDA של 20% בפעילות זו לעומת היעד של פרוטרום של שיעור EBITDA קצת גבוה יותר - 22%.

בשנת 2014 הכנסות פרוטרום בתחומי הליבה צמחו ב-17% בהשוואה לשנה הקודמת והיו 741 מיליון דולר - כמחצית מיעד ההכנסות לשנת 2020, וה-EBITDA מפעילות הליבה עלה ב-28% בהשוואה לשנה הקודמת לרמה של 148 מליון דולר ושיעור של 20%.

אורי יהודאי, נשיא פרוטרום, צילום: עמית שעל אורי יהודאי, נשיא פרוטרום | צילום: עמית שעל אורי יהודאי, נשיא פרוטרום, צילום: עמית שעל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות