אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה בדרך לגיוס ראשון של 30 מיליון דולר בנאסד"ק

בלעדי לכלכליסט

אינטק פארמה בדרך לגיוס ראשון של 30 מיליון דולר בנאסד"ק

חברת הביומד, מפתחת גלולת האקורדיון, תצא לרוד שואו בעזרתו של בנק ההשקעות מקסים ובמקביל תערוך הליך לרישום כפול של המניה. גיוס ההון נועד למימון ניסוי שלב 3 לטיפול במחלת הפרקינסון

31.05.2015, 07:51 | גולן חזני

אינטק פארמה תצא לרוד שואו לגיוס הון של 30 מיליון דולר בנאסד"ק, לאחר פרסום דו"חותיה לרבעון הראשון של 2015 ביולי. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביומד שכרה את שירותיו של בנק ההשקעות האמריקאי מקסים להוביל את התהליך.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הביומד, שנסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 186 מיליון שקל (כ־50 מיליון דולר), תערוך במקביל לרוד שואו הליך לרישום כפול של המניה בנאסד"ק.

כבר ב־2013 בחנה אינטק פארמה את האפשרות להנפיק בנאסד"ק, אבל המהלך נדחה לאחר שהתגובות בשוק הבהירו כי החברה איננה בשלה למהלך כזה.

נאסד"ק, צילום: בלומברג נאסד"ק | צילום: בלומברג נאסד"ק, צילום: בלומברג

חברת הביומד, בניהולו של גיורא קרני, פיתחה שיטה להשבחת תרופות קיימות באמצעות שילובן בתוך גלולת אקורדיון. גלולת האקורדיון היא טכנולוגיה מוגנת פטנט, המאריכה את משך הספיגה של תרופות בחלק העליון של המעי, באמצעות השארתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. מערכת הנשא הייחודית שפיתחה אינטק פארמה עשויה מפולימרים סינתטיים ומקופלת לתוך קפסולה סטנדרטית. לאחר הגעת הקפסולה לקיבה מופרש האקורדיון ונשאר בקיבה למשך זמן ארוך משמעותית בהשוואה לזמן השהייה של טבליות וקפסולות אחרות בקיבה. התרופה משתחררת שם באופן רציף ומבוקר, ומשם היא עוברת אל חלון הספיגה בחלק העליון של המעי.

בינואר קיבלה אינטק פארמה אישור ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להתחיל ניסוי בשלב 3 בגלולת האקורדיון לטיפול במחלת הפרקינסון. אינטק פארמה צפויה לקיים דיונים עם ה־FDA, כדי לגבש פרוטוקול ניסוי אופטימלי, והחברה מעריכה כי התחלת הניסוי תהיה במחצית השנייה של 2015. כספי הגיוס אמורים לממן, בין היתר, את הניסוי שעלותו מוערכת ב־30 מיליון דולר.

טבע נסוגה מהמו"מ

 

טבעניהלה עד תחילת השנה משא ומתן למסחור התרופה של אינטק פארמה, אבל נסוגה ממנו — כנראה בשל ההערכות כי יעברו עוד כמה שנים עד שהתרופה תגיע לשוק. מבחינת טבע, ההיגיון בשיתוף פעולה עם אינטק פארמה מתבסס על כך שטבע עצמה כבר פעילה בתחום מערכת העצבים המרכזית עם גלולת הקופקסון שלה המטפלת בטרשת נפוצה, ולכן היא יכולה להשתמש בכוח השיווק שלה כדי לשווק מוצרים נוספים בתחום זה. מאינטק פארמה לא התקבלה תגובה לדברים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות