אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקדים את הפרישה: מנכ"ל רפאל, ידידיה יערי, השעה את עצמו מתפקידו צילום: מיכאל קרמר

מקדים את הפרישה: מנכ"ל רפאל, ידידיה יערי, השעה את עצמו מתפקידו

יערי הודיע בסוף חודש אפריל על כוונתו לפרוש מהחברה בסוף השנה, אך לאחר שמתח ביקורת על מערכת הביטחון ומדיניותה ביחסים עם סינגפור הוא החליט להשעות את עצמו

31.05.2015, 08:36 | הדס גליקו

אלוף במיל', ידידיה יערי, ששימש ב-11 השנים האחרונות כמנכ"ל רפאל השעה עצמו בשבוע שעבר מתפקידו על רקע ביקורת שמתח באחרונה בפומבי על עמדת מערכת הביטחון ומדיניותה ביחסיה עם סינגפור. באפריל האחרון הודיע יערי על כוונתו לפרוש בסוף השנה מהחברה, אולם העימותים עם מערכת הביטחון הובילו להחלטה המוקדמת של יערי על ההשעיה.

ידידיה יערי, מנכ"ל רפאל שהשעה את עצמו, צילום: מיכאל קרמר ידידיה יערי, מנכ"ל רפאל שהשעה את עצמו | צילום: מיכאל קרמר ידידיה יערי, מנכ"ל רפאל שהשעה את עצמו, צילום: מיכאל קרמר

שיא המתיחות בין רפאל למשרד הביטחון אירע בשל נאומו של יערי בתערוכת נשק בסינגפור לפני שבועיים בו מתח ביקורת על עמדת המערכת הביטחונית כלפי סינגפור. כאשר במהלך השנה האחרונה עלתה רמת המתיחות בין רפאל למדינה לאור פעילות רפאל במדינה במרכז אסיה מבלי שקיבלה רישיון שיווק ממשרד הביטחון כפי שדורש החוק.

משיחות עם גורמים בהנהלת החברה הם נוקבים בנאום של יערי בסינגפור והביקורת שמתח על הצמרת הביטחונית בתור הגורם שהביא למתיחות בין הגופים לעלות שלב ולהחלטתו להשעות את עצמו מהתפקיד. לגבי אי הסדרים הביטחוניים בהתנהלות החברה אומרים בהנהלה מדובר בנושאים שנמצאים בתהליך הסדרה. "מה שהוביל להשעיה העצמית היה הנאום ממנו לא יכל יערי לחזור ושלא אפשר להמשיך ולשמש כמנכ"ל החברה".

מחברת רפאל נמסר שלעיתים מתגלעים חילוקי דעות הקשורים לתהליכי העבודה בין התעשיות הביטחוניות ובהן רפאל לרגלוטור, שאין בהם לפגוע בשיתוף הפעולה ובהמשך העשייה הביטחונית והם נפתרים תמיד בין כתלי המשרדים וכך היה גם הפעם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות