אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן: מגעים לרכישת סופרגז ב-250 מיליון שקל צילום: עמית שעל

תדיראן: מגעים לרכישת סופרגז ב-250 מיליון שקל

המכירה - כחלק מהאסטרטגיה של עזריאלי המחזיקה בחברה הגז להישאר רק עם פעילות הנדל"ן. במסגרת אסטרטגיה זו מכרה עזריאלי את טמבור לפני שנה

31.05.2015, 12:05 | אורן פרוינד
חברת תדיראן דיווחה היום (א') על משא ומתן לרכישת סופרגז מחברת עזריאלי. עזריאלי מדווחת כי מתנהלים מגעים לחתימה על מזכר הבנות לפי מחיר של 250 מיליון שקל לחברת הגז. השלמת העסקה, באם תיחתם, תהיה כפופה לבדיקות נאותות שתעשה תדיראן, הנשלטת (79%) על ידי משה ממרוד.

קראו עוד בכלכליסט

עזריאלי, המנוהלת על ידי יובל ברונשטין, מוכרת את סופרגז כחלק מהאסטרטגיה שלה להישאר רק עם פעילות הנדל"ן המסורתית של החברה. במסגרת האסטרטגיה הזו מכרה עזריאלי את חברת הצבע טמבור לפני שנה לחברת קוסטו מסינגפור בתמורה לחצי מיליארד שקל.

בנוסף היא חתמה באוגוסט האחרון על מזכר הבנות (טרם נחתמה העסקה) למכירת מתקן ההתפלה "דרך הים" בפלמחים לקרן תש"י תמורת 429 מיליון שקל. לעזריאלי אחזקה נוספת בחברת הדלק סונול ובעבר חתמה על מזכר הבנות למכירתה לשלמה שמלצר המנוח בתמורה ל-450 מיליון שקל, אולם בסופו של יום העסקה לא יצאה לפועל.

האחזקות של עזריאלי בחברות התעשייה מרוכזות תחת החברה הבת גרנית הכרמל שנמחקה מהמסחר בת"א באוקטובר 2012 בשווי של 810 מיליון שקל. מאז המחיקה עזריאלי מנהלת מגעים למכירת הפעילויות בין אם בנפרד או בין אם כמקשה אחת.

משה ממרוד, צילום: זהר שחר משה ממרוד | צילום: זהר שחר משה ממרוד, צילום: זהר שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות