אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה את מינוי אשל ארמוני למנכ"ל משרד הבינוי

הממשלה אישרה את מינוי אשל ארמוני למנכ"ל משרד הבינוי

שימש 4 שנים כמנכ"ל עיריית כפר סבא. בעבר שירת במוסד והגיע לתפקיד מנהל אגף המקביל לדרגת אלוף בצה"ל

31.05.2015, 16:22 | אמיתי גזית
הממשלה אישרה את מינוי של אשל ארמוני לתפקיד מנכ"ל משרד הבינוי. שר הבינוי יואב גלנט וארמוני מכירים מתקופת הסדיר כששירתו בשייטת 13. ארמוני פרש כסרן, עבר למוסד ועלה בסולם הדרגות עד לתפקיד מנהל אגף המקביל לדרגת אלוף בצה"ל.

בניגוד לקודמו בתפקיד שלמה בן אליהו, שהיה קודם לכן מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל וראש מחלקת ההתיישבות של הסוכנות היהודית, ניסיונו של ארמוני בתחום הבינוי קצר ומסתכם בתקופה של 4 שנים בהן כיהן כמנכ"ל עיריית כפר סבא וקידם תוכנית מתאר חדשה לעיר. עם זאת, בראיון ל-My net כפר סבא, סיפר כי ראש העיר כיהן כיו"ר הועדה המקומית לתכנון ובניה, ובנושאים שנידונו שם לא היה מעורב.

ארמוני (56) עתיד להיות בורג מרכזי בתוכניות של כולנו להוזלת מחירי הדיור. אחד הסעיפים הבולטים בה הוא הסבת כל המכרזים להחכרת קרקעות מדינה לשיטת "מחיר למשתכן".

יואב גלנט, שר הבינוי , צילום: עמית מגל יואב גלנט, שר הבינוי | צילום: עמית מגל יואב גלנט, שר הבינוי , צילום: עמית מגל

כיום משרד הבינוי מוציא אל הפועל יותר ממחצית מהמכרזים לחכירת קרקעות המדינה, ולפיכך עול כבד מוטל על כתפיו. אם בעבר חויב הזוכה במכרזים דומים למכור 60% מהדירות שבנה במחיר זול ואת היתר במחיר השוק, הרי שלפי ההסכם עם כולנו מעתה הזוכים יחויבו למכור את כל הדירות במחיר זול. התחייבות זו מציבה אתגר לא פשוט בפני ארמוני, שכן כדי שהמכרזים יהיו אטרקטיביים בעיני היזמים הוא יצטרך לאתר מקורות מימון להוזלת מחיר הקרקע או עלויות הפיתוח שלה.

אם ימומשו תוכניותיו של כחלון הרי שארמוני עתיד להיתקל ביריבים, שכן גם עמידר וחברת "דירה להשכיר" יקבלו סמכויות לתכנון ושיווק קרקעות ויוכלו להתחרות במשרד הבינוי ורמ"י שכבר פועלים בתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות