אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר של יוון מכחיש השמועות: "אני לא מתכוון להתפטר"

שר האוצר של יוון מכחיש השמועות: "אני לא מתכוון להתפטר"

מעמדו של יאניס ורופקיס התערער מאז שינה ראש הממשלה אלכסיס ציפרס את הרכב צוות המו"מ מול הנושים; היום הוא צייץ: "מי שמתגעגע לימי הטרויקה תקוע איתי"

31.05.2015, 17:19 | שירות כלכליסט
שר האוצר של יוון, יאניס ורופקיס, הכחיש כי הוא עומד להתפטר, בעוד המדינה מתכוננת לחודש קריטי שעלול קבוע את עתידה בגוש היורו.

קראו עוד בכלכליסט

ורופקיס הכחיש את השמועות שנפוצו היום (א') כי הוא מתכוון לפרוש בקרוב, חמישה חודשים בלבד מאז שהוקמה ממשלת השמאל בראשות מפלגת סיריזה. "השמועות על ההתפטרות הקרובה שלי הן (בפעם המיליון) מקדימות את זמנן", צייץ ורופקיס בחשבון הטוויטר שלו. בהמשך הוא ענה לאחד מהעוקבים שלו: "בטווח הארוך כולנו מתים", והוסיף כי בטווח הבינוני "מי שמתגעגע לימי הטרויקה תקוע איתי".

יאניס ורופקיס, צילום: רויטרס יאניס ורופקיס | צילום: רויטרס יאניס ורופקיס, צילום: רויטרס

מעמדו של ורופקיס התערער מאז שינה ראש הממשלה אלכסיס ציפרס את הרכב צוות המשא ומתן עם הנושים, מהלך שנתפס כניסיון לצמצם את סמכותו של שר האוצר.

יוון מנהלת שיחות עם הנושים בניסיון של הרגע האחרון להגיע להסכם שיאפשר שחרור של כספי חילוץ, להם היא זקוקה כדי לעמוד החודש בהחזרי הלוואות. בינתיים הם חלוקים בעניין הרפורמות למערכת הפנסיה ושוק העבודה, העלאת המע"מ ויעד התקציב. באתונה אמנם קיוו להשיג הסכם עוד היום, אך ההערכה היא כי פריצת דרך תגיע רק בימים הקרובים.

לפי הדיווחים, ציפרס מתכוון לקיים בימים הקרובים שיחת ועידה עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת פרנסואה הולנד. הוא מקווה להשיג התערבות פוליטית על מנת לפרוץ את המבוי הסתום. יוון אמורה להחזיר לקרן המטבע הבינלאומית 1.6 מיליארד יורו ביוני, והחשש בקרב האנליסטים הוא כי באתונה יתקשו להשיג את הכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות