אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכשול בדרך למינוי רוטשטיין למנכ"ל הדסה: נציב שירות המדינה הגיש נגדו קובלנה צילום: איי אף פי

מכשול בדרך למינוי רוטשטיין למנכ"ל הדסה: נציב שירות המדינה הגיש נגדו קובלנה

הנציב עקף את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וחתם על קובלנה נגד מנהל שיבא בחשד שאישר לרופאים בכירים לבצע בשעות הבוקר ניתוחים פרטיים ב'קלאס קליניק' שבמתחם בית החולים. יחד איתו, טוענים בנציבות, עבדו אנשי צוות רפואי נוספים שבאותו הזמן קיבלו שכר מהכיס הציבור; המשנה ליועמ"ש הודיעה כי על רוטשטיין לבטל את מסיבת העיתונאים שתכנן למחר

31.05.2015, 17:23 | מיקי פלד

המסלול של מנהל שיבא פרופ' זאב רוטשטיין לתפקיד מנכ"ל בית החולים הדסה נתקל במהמורות. לפני שעה קלה הוגשה לבית הדין למשמעת של שירות המדינה תובענה נגד רוטשטיין. המשמעות היא שבכך הסכים הנציב, משה דיין, לעקוף את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שהורה לאנשי משרדו שלא לחתום על הקובלנה, אך מעבר לכך נוצר מצב מעניין בו רוטשטיין עשוי להחליט כי הוא מוותר על מינויו לתפקיד מנהל הדסה כדי להגן על שמו ועל שם בית החולים שלו. עם זאת, ליצמן חזור ואומר כי רוטשטיין יהיה מנכ"ל הדסה.

קראו עוד בכלכליסט

התובענה עוסקת בשורה של טענות על פעילות הקלניקה הפרטית 'קלאס קליניק' שנמצאת בתוך שיבא. מדובר בקליניקה פרטית שנוהלה על ידי פרופ' אייל וינקלר, פלסטיקאי בשיבא, שעל פי טענות הנציבות עסק בקליניקה הפרטית בשעות הבוקר בידיעתו ואישורו של רוטשטיין. יחד איתו, טוענים בנציבות, עבדו אנשי צוות רפואי נוספים שבאותו הזמן קיבלו שכר מהכיס הציבור.

מדובר בטענות לא פשוטות, שלפי בכיר במערכת הבריאות, עלולות להגיע במקרה קיצון שטענות הנציבות יימצאו נכונות ורוטשטיין יישפט לחומרה עד כדי פיטוריו. במקרה הקל מדובר בנזיפה. בראש בית הדין עומד עו"ד אורי כהן.

יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, צילום: עומר מסינגר יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות | צילום: עומר מסינגר יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, צילום: עומר מסינגר

ביום חמישי התקיימה ישיבה אצל היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין, בנוכחות ליצמן והחשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי בוינאנג'ו ואנשי הנציבות. בישיבה סוכם כי היועץ המשפטי יבחן אם הטענות השונות על התנהלותו של רוטשטיין בשיבא מונעות ממנו להתמנות למנכ"ל הדסה. למרות שהדסה אינו בית חולים ממשלתי אך מאז הסדר ההבראה שנחתם בבית החולים בשנה שעברה הוא מוגדר כגוף נתמך בכספי ציבור.

לדברי כמה מקורות המעורים בנעשה, לא מן הנמנע כי היועץ המשפטי יחד עם ליצמן ינסו למצוא פשרה שבה מצד אחד יימחקו הטענות נגד רוטשטייין ומצד שני הוא יעזוב את שיבא ואת שירות המדינה.

בית החולים הדסה מתפקד זה כשנה כאשר בראשו עומדת מ"מ מנכ"ל, פרופ' תמי פרץ. בית החולים הירושלמי מפסיד כ-18 מיליון שקל בחודש ועוד לא הצליח להשתקם מהקפאת ההליכים שעבר בשנה שעברה.

 

"לבטל את מסיבת העיתונאים שתכנן למחר"

המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, הודיעה כי על רוטשטיין לבטל את מסיבת העיתונאים שתכנן למחר, ובה התכוון להגיב על התובענה ועל דוח החשכ"לית בנוגע לאי סדרים לכאורה במקרקעין של בית החולים. "נראה כי כינוס מסיבת העיתונאים על ידו, בנסיבות הקיימות ובתוך מתקן בית החולים מנוגד לכללי מנהל תקין ועל כן יש להורות לו להימנע מקיומה של מסיבת העיתונאים במתכונת זו באופן מיידי", כתבה עו"ד זילבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
רופאות ורופאים ראויים להרוויח משכורות גבוהות - הציבור לא מעריך זאת
אם הייתי לומדת 7 שנים ועוד 4 שנים התמחות - וכל הזמן להיות בבית חולים ולעבוד סביב השעון - גם אני הייתי רוצה להרוויח משכורת ראוייה ומכובדת כיאות - ולא כמו המשכורות הבזויות האלו - וכנראה שגם הציבור לא מעריך .............בראוי.................!
אמת  |  01.06.15
12.
די לשחיתות
בית חולים הדסה התחיל בתכנית הבראה לפני פחות משנה.אחת מהמסקנות וההתחייבות של בית החולים כלפי תכנית ההבראה היא שרופאים לא יעסקו בשר"פ בבוקר, ומה שהולך לעשות אדון ליצמן זה להכניס את רב המושחתים מבית חולים שיבא ולהחזיר את השר"פ לשעות הבוקר בהדסה. עד מתי הצבור ישתוק. אנחנו אזרחי מדינת ישראל, כדאי שתתעוררו . אנחנו משלמים אלפי שקלים לבטוח הבריאות הממלכתי ולבטוחים משלימים ובסופו של יום, הכספים האלה הולכים מגיעים לרופאים פעמיים. בלא שעסקו ברפואה הציבורית בכלל. מנהלי מחלקות בבתי החולים שיבא ובהדסה עין כרם קיבלו שכר של אלפי ש"ח כשהם עבדו ברפואה פרטית בשעות הבוקר בעת שהם אמורים לעבוד ברפואה הציבורית. תכנית ההבראה הזאת עולה מליונים לציבור וכולה תיעלם בשניה של החלטה הזויה של סגן שר הבריאות. מה קרה, אשה לא יכולה לעשות מהפך. בוא לא נשכח שאדון ליצמן הוא גבר חרדי שלא רואה ממטר את האפשרות שנשים יביאו למהפך. המדינה עוזרת להדסה במחיר של מליארד ש"ח, אבל בוא לא נשכח שהמדינה קיבלה את נכסיה של הדסה במחיר של דירה בדמי מפתח.. לא יזיק אם המדינה תתמוך בבית החולים כמו שהיא עושה למען בתי החולי הממשלתיים. כולם נרתמו לתכנית. הרופאים, העובדים והצבור. בית החולים היום צריך להיות נקי משחיתות. אדון סגן שר הבריאות צריך רק לקיים את ההסכמים כלפי בית החולים, להפעיל לחץ על הקופות לכבד הסכמים ולהזרים חולים לבית החולים הדסה במסגרת הקפינג. הפתרון לפי דעתי הוא להעביר מסר לקופות החולים שאם הם לא ישלחו חולים להדסה, אז הממשלה תעביר את התמיכה הכספית מהם להדסה.. החולים לא מבינים שהמשחקים שהקופות מנהלות מול הדסה והכוונה היא שהם לא מפנים להדסה חולים הם על הגב שלהם. החולים לא מקבלים את הטפול שהם אמורים לקבל במסגרת הרפואה הציבורית והרפואה הפרטית. גם תעירפי ההסכמים צריכים להתשנות, מאחר והם תוצאה של נפילת הדסה. לא יתכן שמוסד כמו בית חולים הדסה שמעסיק רופאים מקצועיים, יקבל על כל חולה מעל מכסה X לפי הקפינג 6 ש"ח לחולה, וזה מה שהצבור לא הבין. בכל זאת הרופאים למדו 25 שנה כדי להגיע למה שהגיעו. קוסמטיקאית וספר מקבלים פי 20 עבור תספורת או טפול לרבע שעה. נקווה לטוב וסוף שחיתות
דבורה , תל-אביב  |  31.05.15
לכל התגובות