אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתי הזיקוק בחיפה גייסו 470 מיליון שקל מגופים מוסדיים צילום: אלעד גרשגורן

בתי הזיקוק בחיפה גייסו 470 מיליון שקל מגופים מוסדיים

בזן מבצעת את הגיוס על מנת להחליף חוב ישן שגויס בריבית גבוהה יותר בחוב חדש בריבית נמוכה יותר, מה שיביא לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים בהוצאות המימון השנתיות שלה

01.06.2015, 09:24 | אורן פרוינד
חברת בזן(בתי זיקוק בחיפה) הנמצאת בשליטה משותפת של החברה לישראל (37%) ופטרוכימיים (29%) גייסה אתמול 470 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת שתי סדרות אג"ח חדשות (סדרות ה' ו-ו'). בזן מבצעת את הגיוס על מנת להחליף חוב ישן שגויס בריבית גבוהה יותר בחוב חדש בריבית נמוכה יותר, מה שיביא לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים בהוצאות המימון השנתיות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

בהנפקה אתמול נרשמו ביקושים גבוהים של כ-710 מיליון שקל, מתוכם כ-360 מיליון שקל באג"ח מסדרה ו' הצמודות דולר עם מח"מ של כ-5.6 שנים (הפעם הראשונה שבזן מבצעת גיוס מסוג זה) וכ-350 מיליון שקל לאג"ח מסדרה ה' שקלית במח"מ של כ-6 שנים. לאור הביקושים בהנפקה, נקבעה לאג"ח מסדרה ה' ריבית בשיעור של 5.9%, הנמוך משיעור הריבית המקסימלי שהוצע על ידי החברה שעמד על 6.4%. לסדרה ו' נקבעה ריבית בשיעור של 6.7%, הנמוך משיעור הריבית המקסימלי שהוצע על ידי החברה שעמד על 7%.

בתי הזיקוק בחיפה, צילום: אורן פרוינד בתי הזיקוק בחיפה | צילום: אורן פרוינד בתי הזיקוק בחיפה, צילום: אורן פרוינד

בהמשך השבוע צפוי להתקיים השלב הציבורי של ההנפקה שמלווה קונסרציום חתמים בהובלתם של לאומי פרטנרס חתמים, ובו משתתפים גם מנורה מבטחים חיתום וניהול, ברק קפיטל חיתום, פועלים אי.בי.אי. חיתום ואקסלנס נשואה חיתום. ההנפקה מתבצעת כשלאחרונה חברת מעלות S&P העלתה את דירוג חברת בזן לרמה של +BBB עם תחזית יציבה.

ישראל לדרברג, סמנכ"ל כספים וכלכלה של בזן הסביר כי "הגיוס במח"מ ארוך של כ- 6 שנים הינו בהמשך לתכנית פיננסית רחבה שמבצעת החברה לחיזוק איתנותה הפיננסית, לשיפור נזילותה, ולהקטנת עלויות המימון. בהנפקה זו החברה גייסה לראשונה אג"ח צמודות דולר וחסכה את עלויות המרת השקלים לדולרים שנשאה בהם בגיוסים קודמים. בכך הקטינה החברה את עלויות המימון שלה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות