אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווח של שפיר הנדסה נחתך ברבעון הראשון ב-50% לכ-26 מיליון שקל צילום: רודי אלמוג

הרווח של שפיר הנדסה נחתך ברבעון הראשון ב-50% לכ-26 מיליון שקל

הכנסותיה של הקבוצה ברבעון הסתכמו בכ-502 מיליון שקל, ירידה של 26%. הרווח התפעולי ירד ב-30% והסתכם בכ-61 מיליון שקל

01.06.2015, 09:54 | אורן פרוינד

חצי שנה לאחר שהונפקה בתל אביב לפי שווי של 2.2 מיליארד שקל, ולאחר שרשמה עליית ערך של 20% מאז, מציגה היום (ב') שפיר הנדסה תוצאות מאכזבות לרבעון הראשון של 2015. הרווח הנקי של חברת התשתיות שבשליטת (80%) האחים שפירא הסתכם ברבעון הראשון בכ-26 מיליון שקל, מחצית מהרווח שרשמה בתקופה המקבילה.

קראו עוד בכלכליסט

שפיר, שפועלת בארבעה מגזרי פעילות: תעשייה, זכיינות, תשתיות ומגורים, נפגעה במהלך הרבעון הראשון בעיקר ממגזר הדירות למגורים, שעדיין סובל מהקיפאון שהיה שרוי השוק בשנה שעברה בעקבות תכניתו של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד 0% מע"מ.

בהתאם לכללי החשבונאות החברה מכירה בהכנסות רק כאשר הדירות נמסרות בפועל, מה שהביא ברבעון הראשון של 2015 לירידה חדה של 86% (ירידה של 134 מיליון שקל). גם ההכנסות ממגזר התשתיות ירדו בשיעור חד של 33% (ירידה של 84 מיליון שקל) כתוצאה מקיטון בקצב הכרת ההכנסות בפרויקט A1 (קו הרכבת המהיר לירושלים). סך הכנסותיה של קבוצת שפיר ברבעון הראשון של שנת 2015 הסתכמו בכ-502 מיליון שקל, ירידה של 26%. הרווח התפעולי ברבעון הראשון הסתכם בכ-61 מיליון שקל, ירידה של 30%.

הדמיית מנהרות הראל, ביצוע שפיר הנדסה, באדיבות  דובר משרד התחבורה הדמיית מנהרות הראל, ביצוע שפיר הנדסה | באדיבות דובר משרד התחבורה הדמיית מנהרות הראל, ביצוע שפיר הנדסה, באדיבות  דובר משרד התחבורה

עמית בירמן סמנכ"ל הכספים של החברה הסביר: "במהלך הרבעון הראשון החלה החברה בשלבי העבודה הראשונים בפרויקט הקמת נמל המפרץ שהיקפו הצפוי כ-4,000 מיליון שקל (חלק החברה 50%), ובהתארגנות בפרויקט הארכת כביש 6 צפון שהיקפו צפוי להיות כ- 2,205 מיליון שקל, ומאידך, פרויקטים משמעותיים אחרים כגון פרויקט מנהרות הרכבת לירושלים נמצאים בשלבי סיום.

כתוצאה מכך מחזורי הפעילות בתחום התשתיות נמוכים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד וממילא קטן גם הרווח שהוכר. כמו כן נדרשת החברה לממן את השלבים המקדמיים של הפרויקטים החדשים מתוך מקורותיה וזאת עד שייכנסו לתוקף הסכמי המימון של הפרויקטים החדשים בחודשים הקרובים".

עוד הסביר בירמן כי "פרויקט נמל המפרץ בחיפה ופרויקט הקמת כביש 6 צפון, שעדיין לא באו לידי ביטוי משמעותי ברבעון המדווח, יחלו להניב הכנסה משמעותית החל מהרבעון הרביעי של השנה, וישתקפו באופן משמעותי בתוצאות הכספיות של קבוצת שפיר בשנים הקרובות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות