אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
'מלח הארץ' של שרי אריסון חיסלה את יתרת אחזקותיה בבנק הפועלים צילום: שאול גולן

'מלח הארץ' של שרי אריסון חיסלה את יתרת אחזקותיה בבנק הפועלים

מכרה מחוץ לבורסה 0.6% ממניות הבנק תמורת 168 מיליון שקל, במחיר של 20 שקל למניה - דיסקאונט של 2.2% ממחיר הסגירה אתמול; גרעין השליטה נותר בידי אריסון ללא שינוי

01.06.2015, 10:22 | תומר ורון
מלח הארץ בשליטת שרי אריסון חיסלה אמש את יתרת אחזקותיה בבנק הפועלים. החברה מכרה אתמול מחוץ לבורסה 0.6% ממניות הבנק (8.3 מיליון מניות) תמורת 168 מיליון שקל, במחיר של 20 שקל למניה המהווה דיסקאונט של 2.2% ממחיר הסגירה אתמול. אי.בי.אי ביצע את הפצת המניות.

קראו עוד בכלכליסט

מניות בנק הפועלים שהחזיקה חברת מלח הארץ היו מניות חופשיות ואינן חלק ממניות השליטה של אריסון בבנק הפועלים (20%) המוחזקות באמצעות אריסון אחזקות. בחברה החליטו למכור את המניות כדי לצמצם מינוף וכן על רקע עליית מניית הבנק מאז תחילת השנה בלמעלה מ-12%.

באמצעות חברת תעשיות מלח החזיקה אריסון ב־1.3% מהמניות החופשיות של הבנק, שאינן חלק מגרעין השליטה. בחודש אוגוסט האחרון מכרה אריסון מחצית מהאחזקות של תעשיות מלח בבנק. המכירה בוצעה אז בדיסקאונט של כ־2% ממחיר השוק הנוכחי של המניה. לאחר המכירה החזיקה תעשיות מלח ב־0.6% ממניות בנק הפועלים, שאמש כאמור מכרה גם אותן.

בנק הפועלים פרסם לפני כשבועיים דו"חות כספיים בהם דיווח על עלייה של 11.4% ברווח הנקי שהסתכם ב-808 מיליון שקל שמשקפים תשואה של 10.7%. כמו כן, החל מהשנה הבנק מחלק כ-20% דיבידנד מהרווח הנקי וזאת לאחר שקיבל את אישור המפקח על הבנקים.

סניף של בנק הפועלים, צילום: בלומברג סניף של בנק הפועלים | צילום: בלומברג סניף של בנק הפועלים, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות