אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הצמיחה

מייסד Payoneer, יובל טל: "הצוות המוביל צריך להתאבד על החברה"

טל אמר בוועידת הצמיחה של "כלכליסט" כי "למשקיעים קל יותר לעבוד עם החברה כי הם מרגישים שיש שם משהו בעצמות, ויש קרמה שעוזרת לחברה להתקדם"

01.06.2015, 10:37 | עומר כביר

"המחויבות הטוטאלית של הצוות שמוביל את החברה היא הדבר שמשפיע הכי הרבה לאורך זמן", כך אמר מייסד חברת התשלומים Payoneer, יובל טל, בוועידת הצמיחה של "כלכליסט", שנערכת היום בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

טל הקדיש את דבריו לסקירת גורמים לא מוכרים שחיוניים להצלחה של חברות סטארט-אפ, ופתח במחויבות של הצוות הבכיר להצלחת החברה. "הצוות המוביל צריך להתאבד על החברה", קבע. "כשזה קורה יש קסם: למשקיעים קל יותר לעבוד עם החברה כי הם מרגישים שיש שם משהו בעצמות, ויש קרמה שעוזרת לחברה להתקדם. עבור מי שהזהות האישית שלו מאוד מחוברת לקריירה, זו הזדמנות מדהימה לפרוח ולהגשים את עצמו ולהרוויח הרבה כסף אם החברה מצליחה".

יובל טל, מייסד פיוניר."המחויבות הטוטאלית של הצוות שמוביל את החברה היא הדבר שמשפיע הכי הרבה לאורך זמן", צילום: עמית שעל יובל טל, מייסד פיוניר."המחויבות הטוטאלית של הצוות שמוביל את החברה היא הדבר שמשפיע הכי הרבה לאורך זמן" | צילום: עמית שעל יובל טל, מייסד פיוניר."המחויבות הטוטאלית של הצוות שמוביל את החברה היא הדבר שמשפיע הכי הרבה לאורך זמן", צילום: עמית שעל

תכונה חשובה אחרת שציין טל היא אומץ. "לא מדובר כאן על ניהול סיכונים, תחום שדורש הרבה חשיבה", הסביר. "אומץ זה משהו הרבה יותר רך. למשל, אם הולכים לכיוון פעילות שמבינים שהוא כנראה לא יעבוד, אז לחתוך את זה מהר. אם יש עובד שמבינים שהוא לא מתאים לחברה לוותר כמה שיותר מהר ולחתוך הלאה. זה דורש אומץ. אומץ זה גם להיפגש עם אנשים שאתה מעריך ולהאמין שהם יהיו חלק מהחברה שלך. בתחילת הדרך שלנו קבענו פגישה עם בכיר במאסטרקארד. בפגישה שם הבנו שהוא מבין הרבה יותר מאתנו, מחובר לתחום שלנו ונוצר קליק. הקשר נמשך והיום הוא מנכ״ל פיוניר ובעצם הבוס שלי".

התכונה השלישית שציין טל היא תכנון אסטרטגי: "נכנסו לתחום מסובך של העברת תשלומים בין חברות, שמאפשר למי שרוצה ורעב להיכנס וללמוד אותו. למרות שזה מסובך זה שווה את הסיכון. לקחנו גם תחום שהוא ענק, בהיקף של מיליארדי דולרים, ואין שחקן אחד שמוביל אותו. אין מקום לשני איביי אבל יש הרבה מקום לכמה חברות בתחום הזה. זה תחום שהרגולציה בו מפגרת אז אם נכנסים בשלב מוקדם יחסית אפשר להציב ולבנות סטנדרטים".

ואולם, אומר טל, הדבר החשוב ביותר לא תלוי בהכרח בגורם אנושי כלשהו או ניתן לשליטה ולתכנון. "הדבר המשמעותי ביותר הוא שיש הרבה אלמנטים של מזל, ואף אחד לא יצליח לשכנע אותי שלמזל לא היה תפקיד מרכזי בהצלחה של החברה שלנו", קבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות