אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיבושים בנמל אשדוד: 11 ספינות מחכות מחוץ לנמל צילום: אוראל כהן

השיבושים בנמל אשדוד: 11 ספינות מחכות מחוץ לנמל

לפי ההנהלה, התפוקה בנמל עומדת כעת על 50% והשיבושים - הפרה של צו ביה"ד שהורה לעבודה בתפוקה מלאה

01.06.2015, 12:35 | ליאור גוטמן
השיבושים הקשים שהחלו אתמול בלילה בנמל אשדוד נמשכים גם היום (ב') בשעות הבוקר. מנתוני הנהלת החברה עולה ש"נמשכים שיבושי העבודה בנמל אשדוד בפריקת וטעינת מכולות. התפוקה הינה בסדר גודל של כ-50%". עוד אומרים בהנהלת הנמל שכעת נמצאות בסביבתו 26 אוניות, מתוכן 15 בשטח הנמל ו-11 שממתינות בחוץ.

קראו עוד בכלכליסט

בנמל אשדוד טוענים שבמהלך הלילה והבוקר פנתה ההנהלה להסתדרות, התריעה על המצב וביקשה להחזיר את העבודה לסדרה באופן מיידי. לתפיסת הנמל, השיבושים שנרשמים כעת הם  הפרה של צו בית הדין שהורה לעובדים לחזור לעבודה בתפוקה מלאה. "במידה שהשיבושים לא ייפסקו והתפוקה לא תחזור למצב מלא, היא תפנה לביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע בבקשה לביזיון בית המשפט", מסכמים בהנהלת הנמל.

בשבוע שעבר התפטרו חברי ועד הנמל לרבות יו"ר הוועד אבינועם שושן בטענה של הפרות חוזרות ונשנות של הסכמי העבודה. הטענה נפסלה על ידי בית הדין לעבודה, שאף הוציא צו המורה לעובדים לחזור מיידית לעבודה. הצו לא כובד ונדרשה התערבות של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ואיום של שר התחבורה כץ כדי שעובדי הנמלים יחזרו לרציפים.

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אבינועם שושן. התפטר, צילום: גיל נחושתן יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אבינועם שושן. התפטר | צילום: גיל נחושתן יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אבינועם שושן. התפטר, צילום: גיל נחושתן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות