אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נהגי קווים יקבלו תוספות שכר של מאות שקלים בחודש צילום: שאול גולן

נהגי קווים יקבלו תוספות שכר של מאות שקלים בחודש

הסכם קיבוצי ראשון בחברת התחבורה הציבורית מבטיח לעובדים תוספות שכר, קרנות השתלמות - ושיתוף פעולה של ההנהלה בניסיון להעלות את השכר השעתי במכרזים של משרד התחבורה

01.06.2015, 16:47 | מיקי פלד

1,600 עובדי ונהגי חברת קווים יקבלו תוספות שכר של עד 400 שקל לחודש וקרן השתלמות, כך נקבע בהסכם קיבוצי ראשון בחברה שנחתם השבוע בין ההנהלה לוועד המאוגד בכוח לעובדים. ההסכם קובע גם כי הבונוסים לעובדים יגדלו ב-30% (שיכולים להוסיף כמה מאות שקלים בחודש למשכורת), וכי תוקם קרן רווחה לעובדים בניהול הוועד וקרן לסיוע לעובדים שנקלעו למצוקה במימון ההנהלה.

במסגרת ההסכם הקיבוצי מחויבים הצדדים לפעול להעלאת השכר השעתי במכרזי התחבורה הציבורית של משרד התחבורה. במידה שהשכר השעתי שמקבלת החברה יעלה, ניתן להניח כי הוועד ידרוש להגדיל בפועל גם את שכר הנהגים.

אוטובוס של קווים, צילום: רונן טופלברג אוטובוס של קווים | צילום: רונן טופלברג אוטובוס של קווים, צילום: רונן טופלברג

ההסכם מגיע לאחר סכסוך ארוך בין הנהגים להנהלה, שאף הגיע לכדי כמה שביתות בשנה שעברה ואף לסכסוך בין הנהגים מאזור המרכז לנהגים מהצפון שרצו להיות מיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית.

קווים היא אחת משלוש חברות התחבורה הגדולות בישראל, ובין בעליה - חברת מאיר של יעקב שחר. החברה מפעילה צי של כ-1,200 אוטובוסים בכמה אשכולות: פ"ת, קריית אונו ויישובי הסביבה; חשמונאים (מודיעין ,שהם לוד ורמלה ויישובי הסביבה); ביתר עילית ומודיעין עלית; ונתניה=-חדרה ויישובי הסביבה. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות