אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק תאפשר למשתמשים להצפין את התקשורת באופן מלא

פייסבוק תאפשר למשתמשים להצפין את התקשורת באופן מלא

הרשת החברתית תציע אפשרות להצפנת התקשורת והמיילים על ידי טכנולוגיית PGP, שמצריכה ידע טכני להפעלה ולא תהיה נגישה לכל גולש. המהלך שלה מגיע מספר חודשים לאחר שאפל הודיעה על הצפנת כל המידע שמאוחסן אצלה

01.06.2015, 18:44 | רפאל קאהאן

פייסבוק תציע למשתמשי הרשת החברתית להצפין את התקשורת בעזרת טכנולוגיית PGP. בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי שלה היום (ב') נמסר שהמהלך הוא המשך של מדיניות החברה לספק חוויית שימוש מאובטחת יותר ולהגן על פרטיות המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך מתייחס בינתיים רק למיילים ולהתראות שפייסבוק מעבירה. החברה תקצה למשתמשים מפתח הצפנה ציבורי ופרטי ותצפין את ההודעות עם מפתח נוסף משלה. כרגע מדובר בניסוי שלא בטוח שיבשיל לכדי מדיניות גורפת וזמינה לכלל המשתמשים.

ההצפנה מאפשרת למנוע קריאה של מיילים על ידי סקרנים למיניהם ההצפנה מאפשרת למנוע קריאה של מיילים על ידי סקרנים למיניהם ההצפנה מאפשרת למנוע קריאה של מיילים על ידי סקרנים למיניהם

ההצפנה תאפשר להימנע מיירוט מיילים על ידי גורמים חיצוניים ותמנע ממשתמש לא מורשה לקרוא את תוכן ההודעות המוצפנות גם אם השיג גישה לתיבת ההודעות שלכם. עם זאת, מדובר בשירות שאינו מתאים למשתמש הפשוט ודורש רקע טכני מסויים כדי להפעילו.

זאת ועוד, פייסבוק מסרה שמדובר בשירות Opt In - כזה שיש להפעילו באופן יזום. הדרישה להצפין את תעבורת המידע באינטרנט צברה פופולריות רבה בהמשך לחשיפות של אדוארד סנודן על תוכניות ההאזנה של ה-NSA. אפל הייתה חברת הטכנולוגיה הראשונה שהודיעה כי תצפין באופן מלא וגורף את מידע המשתמשים שלה. גם גוגל מסרה שהיא עובדת על פתרונות הצפנה, אולם עד כה היא לא הודיעה על מהלך מקביל לזה של אפל. למיקרוספט, לעומת זאת, יש רכיב הצפנה מובנה בכמה מגרסאות מערכות ההפעלה שלה.

סוכנויות המודיעין מתנגדות

גם בפייסבוק לא מדובר בסנונית ראשונה: השימוש שעושים בה אקטיביסטים ומתנגדי משטר במהלך אירועי האביב הערבי לפני כשלוש שנים, הביא את החברה להעמיד לרשות המשתמשים אתר Tor המאפשר לפעול באופן מאובטח יחסית. עם זאת היוזמה של פייסבוק בתחום לא ידועה לציבור הרחב ונמצאת עדיין בפיתוח. 

מדינות רבות מתנגדות להצפנה "קשה" מפני שהיא עלולה למנוע או לפחות להקשות על רשויות החוק לעקוב אחר פעילות של גורמים פליליים או חבלניים. ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון אף אמר במהלך נאום לפני בחירתו מחדש כי הוא מתכנן להוציא אל מחוץ לחוק כל אפשרות להצפנה של מידע על ידי משתמשים. גם הנשיא אובמה מסר בינואר כי הוא רוצה שחברות הטכנולוגיה יתקינו דלתות אחוריות שיאפשר לרשויות לגשת למידע של חשודים במקרה הצורך.     

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות