אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע פרשת פישר: יאיר ביטון יחדל לשמש כיו”ר דירקטוריון ב.יאיר צילום: עמית שאבי

על רקע פרשת פישר: יאיר ביטון יחדל לשמש כיו”ר דירקטוריון ב.יאיר

לפי כתב האישום שהוגש נגד ביטון ופישר, חקירה משטרתית בשנת 2012 העלתה את החשד כי ביטון הלבין הון דרך חברת ב.יאיר לטובת יצחק אברג'יל

02.06.2015, 08:28 | אמיתי גזית

יאיר ביטון פורש מתפקיד יו"ר הדירקטוריון בחברת ב.יאיר שבשליטתו, כך נמסר בהודעה קצרצרה של החברה לבורסה השבוע. ההודעה נמסרה בצל החשדות נגד ביטון בפרשת רונאל פישר: לפי כתב האישום שהוגש נגד ביטון ופישר, חקירה משטרתית בשנת 2012 העלתה את החשד כי ביטון הלבין הון דרך חברת ב.יאיר לטובת יצחק אברג'יל. במהלך 2013 נאספו ראיות המגבשות חשד למעורבות פלילית של ביטון ואחרים בחקירה סמויה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב האישום, פישר ביקש מהחוקר ערן מלכה לסייע לביטון. ב־2014 העביר מלכה לפישר חומרים מתוך החקירה. "יש למצוא בעיה בלב ולאשפז", כתב מלכה לפישר בוואטסאפ במאי 2014, "כי ברביעי בבוקר הוא מקבל דפיקות בדלת". ואכן, ימים ספורים לאחר מכן התאשפז ביטון בבית החולים וכך סוכל המעצר, לפי כתב האישום. בהמשך, נטען בכתב האישום, נפגשו מלכה ועו"ד רות דוד עם ביטון בחו"ל כשעו"ד דוד נושאת עמה מעטפה המכילה את החומרים המסווגים הנוגעים לחקירתו. נוסף על כך, ביטון נאשם ששימש כשליחו של פישר והציע לקובי כחלון לסגור תיק חקירה נגדו תמורת כסף, הצעה שכחלון סירב לה ופנה למשטרה.

על פי ההודעה, פרישתו של ביטון - שייסד את החברה ב־1988 ומאז גם כיהן כיו"ר הדירקטוריון - תיכנס לתוקף ביום האחרון של 2015. עם זאת, נמסר בהודעה כי הוא ימשיך לשמש דירקטור וימלא תפקיד בכיר אחר בחברה. עוד נכתב בהודעה כי "הפרישה אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים של התאגיד בניירות ערך". במקביל מונה אילן ביטון, אחיו של יאיר, לדירקטור בחברה.

ביטון בדיון הארכת מעצר ב־10 במאי, צילום: עמית שאבי ביטון בדיון הארכת מעצר ב־10 במאי | צילום: עמית שאבי ביטון בדיון הארכת מעצר ב־10 במאי, צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות