אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חוזרת לשם": סול צבי עוזבת את סומוטו לאחר 8 חודשים בלבד

"חוזרת לשם": סול צבי עוזבת את סומוטו לאחר 8 חודשים בלבד

צבי שכיהנה בעבר כמנהלת מחלקה במיקרוסופט העולמית בסיאטל והוציאה אלבום מוזיקה בשם "מגיעה משם", הצטרפה לסומוטו לאחר רכישת ג'ניו

02.06.2015, 16:55 | ניר צליק

שמונה חודשים בלבד לאחר רכישת ג'ניו על ידי סומוטו, סול צבי, שכיהנה כמנכ"לית ג'ניו - עוזבת. למרות סיום התפקיד צבי נשארת עם אחזקה של 5% בסומוטו, בשווי של 5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

צבי (39) היא דמות צבעונית בעולם ההייטק. היא החלה את דרכה כהאקרית, כשניסתה לפרוץ לשרתי המחשב של בנק לאומי - ניסיון שנגמר ללא כתב אישום, מאחר שהשופטת קבעה כי ניסיון הפריצה נעשה ללא כוונת זדון.

את דרכה המקצועית החלה כרוכשת מודעות ברשת שוקן, והתפקיד הראשון שלה בעולם המחשבים היה בחברת דיגיטל, שלימים נרכשה בידי hp. צבי עברה בחברה קורס בן שלושה ימים, מבוא לתוכנת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט, ולאחריו החלה להתעניין במחשבים באופן מקצועי יותר. בגיל 21 הוציאה את הספר "וורד 97 למתקדמים", ובמהך השנים צברה ידע באבטחת מידע. התפקיד הבכיר ביותר של צבי בתעשיית ההייטק היה מנהלת מחלקה במיקרוסופט העולמית בסיאטל, בארה"ב, שבה עסקה באבטחת מידע.

ב־2008, עם שובה לישראל, הקימה צבי את ג'ניו, ובמקביל פצחה בקריירה מוזיקלית. ב־2012 הוציאה אלבום אישי בשם "מגיעה משם".

סומוטו רכשה את ג'ניו תמורת 34.1 מיליון דולר, וצבי עצמה יצאה מהעסקה עם רווח נאה. הכנסותיה ממכירת החברה עמדו על 5 מיליון דולר במזומן, בנוסף למניות סומוטו בשווי 5 מיליון שקל.

סול צבי סול צבי סול צבי

העסקה עם ג'ניו ייצרה לסומוטו בעיות, כאשר לפני כשלושה חודשים איבדה החברה את החתימה הדיגיטלית שלה במוצרי אפל, מה שהקשה עליה להפיץ את מוצריה בפלטפורמה זו. ג'ניו התקינה לדפדפן של אפל, ספארי, את התוסף Omnibar, שעורר תלונות רבות מצד המשתמשים. למרות הקשיים, בסופו של דבר סיפקה סומוטו תחזית חיובית לשנת 2015 והיא צופה כי הכנסותיה בשנה זו זו יעלו על הכנסות שנת 2014, קרי מעל ל-41 מיליון דולר. עוד צופה החברה כי הרווח התפעולי יעבור גם הוא את רמת 2014, קרי מעל 11 מיליון דולר.

מסומוטו נמסר כי "עם השלמת המיזוג והתשלום בגין העסקה, סומוטו וג'ניו הן כעת קבוצה מאוחדת, הפועלת בסינרגיה תפעולית וטכנולוגית מלאה, עם נזילות מספקת המהווה בסיס איתן למימוש אסטרטגיית הצמיחה שלנו קדימה. ברצוני להודות לסול צבי, שהינה יזמית ומייסדת ג'ניו, על שהובילה עד כה את חברת ג'ניו ותרמה רבות מהמומחיות הטכנולוגית והניהולית שלה להצלחת המיזוג. היא תמשיך ללוות אותנו כיועצת לקבוצה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות