אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצוקה באגרה: הכנסת תדון במצבה הפיננסי של רשות השידור צילום: עמית שאבי

מצוקה באגרה: הכנסת תדון במצבה הפיננסי של רשות השידור

ועדת הכלכלה ומליאת הכנסת ידונו במצב הרשות, שלא גבתה אגרה מתחילת השנה

03.06.2015, 08:44 | עמרי מילמן ואופיר דור
המצוקה הפיננסית של רשות השידור תעלה בשבוע הבא לדיון במליאת הכנסת ביוזמת חברות הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד) ואיילת נחמיאס־ורבין (המחנה הציוני). במקביל אמר אתמול ל"כלכליסט" יו"ר ועדת הכלכלה הנכנס איתן כבל (המחנה הציוני) כי המשבר ברשות הוא הנושא הראשון שהוא מתכוון לעסוק בו במסגרת הוועדה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי חוק רשות השידור, אמור היה תשלום האגרה להתבטל רק לאחר הקמת תאגיד השידור הציבורי, שצפוי להיות ממומן באמצעות העברת כספים קבועה מהמדינה. אלא שהתאגיד לא צפוי להיות מוקם במהלך 2015, ובינתיים הרשות, שנמצאת תחת הליכי פירוק כחלק מהרפורמה שיזם שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן, סובלת ממצוקה כספית קשה לאור החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לגבות אגרת טלוויזיה מאז תחילת השנה. בתחילה יוחסה החלטה זו של ראש הממשלה המכהן כשר התקשורת לכלכלת בחירות אך עד כה לא הורה נתניהו על הוצאת תשלום אגרה.

בניין רשות השידור, צילום: עמית שאבי בניין רשות השידור | צילום: עמית שאבי בניין רשות השידור, צילום: עמית שאבי

בתחילת השנה השלים משרד האוצר את המחסור במזומנים כתוצאה מאי־גביית האגרה, אך בחודשים האחרונים הפסיק לעשות זאת. כעת זקוקה רשות השידור להזרמה מיידית של 17 מיליון שקל. הרשות אמנם הצליחה לשלם את משכורות חודש מאי, אולם חובותיה לספקים נעמדים בכ־20 מיליון שקל והיא תתקשה לשלם משכורות לעובדים מחודש יוני. אתמול שלחה אגודת העיתונאים מכתב לשר האוצר משה כחלון ובו בקשה להורות מיידית על העברת התשלום לרשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות